Budva silna protiv Budućnosti

Zaostali meč 5. kola EPCG Superlige za odbojkaše

Piše: Reprezentacija.me 280 pregleda Dodaj komentar

Nakon što su preskočili prvu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, te pobijedili sa 3:0 prvaka Holandije Dinamo, u prvom meču 1/16 finala CEV kupa, i odigrali ukupno osam evropskih mečeva, odbojkaši Budve su uspješno završili i prvu polovinu sezone na domaćoj sceni. U derbiju i zaostalom meču 5. kola EPCG Superlige, duelu neporaženih ekipa, izabranici Miljana Boškovića su u “Morači” slavili protiv Budućnost voleja sa 3:0, za nešto više od 58 minuta efektivne igre. Budvani su, tako, upisali osmu maksimalnu pobjedu, dok je Budućnost doživjela prvi poraz.

Koliko je Budvanima značilo ovosezonsko igranje na evropskoj sceni, pokazao je meč protiv Podgoričana, jer pobjeda aktuelnog šampiona nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Budućnost je u prvom setu prvi i jedini put povela sa 4:3, nakon asa Luke Lojića, domaćin je bio u igri do 12:12, a onda su Budvani napravili seriju od 5:0, koju je iz kontre zaključio Matija Ćinćur, za 17:12, kada su gosti prelomili set i rutinski ga priveli kraju.

Slično je bilo u drugom setu, Budućnost serijom 4:0 povela 14:12, imala prednost do 15:14, ali su onda Budvani preokrenuli na 17:15, sa tri uzastopna poena Ćinćura (dva iz bloka). Podgoričani su držali priključak do 17:19, a onda su gosti sa pet uzastopnih poena, na servis Rastka Milenkovića, stigli do sedam set lopti na 24:17, i realizovali treću.

Budućnost je naslabiji otpor pružila u trećem setu, do 4:4, a onda je Budva napravili pet poena u nizu, posljednji je u kontri realizovao kapiten Balša Radunović, za vođstvo od 9:4, a sredinom seta je sve bilo jasno kada su gosti, nakon kontre Lazara Dodića, poveli 15:8…

Budućnost volej – Budva 0:3 (18:25, 19:25, 16:25)

PODGORICA – Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 120. Sudije: Slobodan Kovačević i Danilo Papović.

BUDUĆNOST VOLEJ: Dubak 2, Poleksić, Stanojević (libero 1), Mašković, Silajdžić 4, Radović 10, Radević 6, A. Radić (libero 2), Božović, Petričević, Jelić 3, Lojić 7, F. Radić, Miloćević.

BUDVA: Močić (libero 1), Miljanić, Lečić, R. Milenković 2, Rađenović, Radunović 13, Radonić, Hadžisalihović 5, Krivokapić (libero 2), V. Milenković 2, Ćinćur 8, Milosavljević, Dodić 15, Ječmenica 7.