Budva pružila dobru partiju, Austrijanci prošli dalje

Piše: Reprezentacija.me 296 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve nijesu uspjeli da prođu u 2. kolo Lige šampiona, jer su i u revanšu u Blajburgu poraženi od austrijske ekipe Zadruga DOB, ovog puta rezultatom 3:1 (37:35, 25:27, 25:21, 25:18). Međutim, poslije meča u Austriji Budvani će vjerovatno dugo žaliti za propuštenim u prvom susretu na svom terenu, kada su poraženi sa 3:0.

Ovog puta Budva je bila potpuno rabnopravan protivnik, tri prva seta bila su izuzetno uzbudljiva, od kojih je prvi zaista bio nevjerovatan i završen rezultatom 37:35 za domaćina. Igralo se poen za poen, samo jednom tokom čitavog seta Zadruga je imala dva poena razlike, a Budva je bila ekipa koja je uglavnom imala set lopte. Nakon tri uzastopne nerealizovane, nažalost, Austrijanci su osvojili tri poena zaredom i riješili taj dio igre u svoju korist. Prvi set trajao je 41 minut!

U drugom setu – ista slika, ali sa drugačijim epilogom. Potpuno ravnopravna borba, Zadruga je povela 22:20, pa onda imala prvu set loptu pri rezultatu 25:24, ali onda je Budva vezala tri poena (dva Aleksandar Gmitrović i jedan Matija Ćinćur blokom) i uzela set.

I treći set bio je ravnopravan, opet je u završnici bilo 22:20, ali u tim trenucima na strani domaćina bile su i sudije utakmice, pa je umjesto rezultata 23:21, na semaforu stajalo 24:20, što je domaćin brzo iskoristio i priveo set kraju rezultatom 25:21.

U tom trenutku dvomeč je bio odlučen, što je demotivisalo goste, pa su domaći četvrti set riješili u svoju korist bez večih problema rezultatom 25:18.

DOB Zadruga – Budva 3:1 (37:35, 25:27, 25:21, 25:18)

Blajburg – Jufa arena. Gledalaca: 350. Sudije: Šabo (Mađarska), Kurtis (Letonija).

DOB Zadruga: Rainer, Pitakudis 5, Kopščar, Štajner (libero), Bakiri 15, Aspiotis 27, Krac 13, Kaibald, Šabo 10, Krasnig 3, Ščerbakov 5, Kicinger (libero), Mađunkov 3, Vric.

Budva: Jelić 1, Lečić, Milenković, Gmitrović 30, Hadžisalihović 6, Krivokapić (libero), Giljanović 12, Ćinćur 2, Fazlić 7, Milić 10, Toman (libero), Begić, Bjeljac.