Ad image

Budva povela u seriji, novi okršaj u utorak u “Morači”

Piše: Reprezentacija.me 301 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve napravili su preokret u finalnoj seriji i stigli na korak od petog uzastopnog naslova prvaka.

Naime, Budvani su večeras pred svojim navijačima slavili protiv Budućnosti, rezultatom 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:15). Tako ekipa sa primorja nakon tri duela finalne serije vodi 2:1.

Prvi set bio je veoma uzbudljiv, a na kraju su poveli domaći odbojkaši (25:23). Uzvratili su nakon toga Podgoričani, koji su tokom većeg dijela drugog seta imali prednost, pa su na kraju stigli do poravnanja (21:25).

Iako jednako neizvjestan, treći set pripao je Budvanima, a nakon toga dileme više nije bilo. Naime, Budvani su bili mnogo bolji u četvrtom periodu igre, a kada su nadmoć krunisali prednošću 16:8, bilo je jasno da dileme o pobjedniku trećeg duela finalne serije više nema.

U pobjedničkoj ekipi najbolji učinak imao je Ćinćur (14 poena), dok je kod gostiju i večeras najraspoloženiji bio Strugar (17).

Podsjetimo, prvi meč finalne serije u Budvi pripao je Podgoričanima (1:3), a potom su aktuelni prvaci uzvratili u “Morači” (2:3).

Četvrti meč na programu je u utorak u Podgorici, sa početkom u 19 časova.