Budva poslije pet setova bolja od Mladosti!

Piše: Ognjen 192 pregleda Dodaj komentar

Pet setova odigrali su odbojkaši Budve protiv zagrebačke Mladosti u prvom susretu prvog kola Lige šampiona i valjda zbog toga pobjeda je slađa – 3:2 (25:20, 20:25, 25:22, 19:25, 15:10).

“Mnogo bitna pobjeda sa nas i samopouzdanje cijele ekipe. Očekivano teška utakmica sa mnogo oscilacija, ali ipak smo uspjeli u ključnim momentima da odigramo i hrabro i maksimalno koncentrisano. Znamo da nas u Zagrebu očekuje težak meč, ali jedini cilj nam je pobjeda i prolazak u sljedeću rundu”, kazao je crnogorski reprezentativac Blažo Milić.

Domaćin je krenuo silovito, poveo 7:3, trener Mladosti bio je prinuđen da traži tajm-aut, ali nije mu pomogao – sjajni servisi Maksima Mihajlova, pa blok našeg reprezentativca Blaža Milića donijeli su Budvi šet poena prednosti (14:8). Pokušaje Mladosti da priprijeti, sjajnim blokovima osujetili su Milić i Mihajlov i tako stavili tačku na prvi set (25:20). U igri našeg šampiona, kojom je dirigovao makedonski internacionalac na poziciji tehničara Filip Despotovski, sve je funkcionisalo besprekorno, uz Milića i Mihajlova, odlični su bili i ostali članovi postave koja je počela susret (Redi BakiriDmitrij BaranovAleksandar Gmitrović i libero Urban Toman), pa epilog prvog seta i nije mogao da bude drugačiji.

Mladost je povela 2:0 u drugom setu, Budva preokrenula na 5:4 i povećavala razliku koja je ubrzo porasla na četiri poena (12:8). Zagrepčani su, međutim, uzeli tri uzastopna poena, pa je trener Budve Miloš Marković zatražio tajm-aut. Uz malo sreće prilikom servisa gosti su izjednačili, a potom i poveli, iskoristivši nesporazum igrača Budve prilikom prijema. Marković je posegao za izmjenom, Slobodan Bojić je nakratko zamijenio Mihajlova. Mladost je povela 15:13, ali je onda domaćin osvojio tri uzastopna poena i poveo 16:15. Poslije tajm-auta gosti su zaigrali bolje, preokrenuli rezultat i poveli 19:17, pa je Marković ponovo odmorio njegove pulene. Nije pomoglo. Na servis je ušao Jelić, ali Mladost je čuvala, pa i povećala prednost na 21:18. Zatajio je prijem Budvana, pa je Mladost dobila drugi set identičnim rezultatom kao Budvani prvi.

Nesigurnost kod prijema uvukla se u ekipu Budve i u trećem setu, pa su domaći dozvolili da Mladost anulira njihovo vođstvo od dva poena i ona stekne osjetnu  razliku (13:9). U tim trenucima sjajno je za Mladost servirao Buša. Mladost je povela 16:11, ali onda se razigrao Bojić i sa dva uzastopna smeča smanjio prednost Zagrepčana na poen -19:18. Budva je izjednačila na 20:20, potom se sjajno odbranila, a gosti “upecali”. Finiš seta potpuno je pripao Budvanima, prvo je Bojić sjajno smečovao, a onda se ponovo razgoropadio Blažo Milić i blokom, pa smečom završio set 25:22.

Na servis Buše Mladost je povela 4:0 u četvrtom setu, a Miloš Marković zatražio tajm-aut. Ništa se nije promijenilo, pa je trener Budvana isto uradio i pri rezultatu 9:3 za Mladost. Ni to nije pomoglo. Gosti su poveli 13:4 i već tada je set bio izgubljen.Na kraju je bilo 25:19 za Mladost.

Sjajni flot-servisi Slobodana Bojića, a onda i blok Milića donijeli su Budvi vođstvo od 4:1 na početku odlučujućeg seta. Gosti su zatražili tajm-aut, pa vezali dva poena, a onda je i Marković postupio kao njegov kolega. Budva je održavala dva poena prednosti, a onda je poslije odličnog flot-servisa Milića, sjajan u bloku bio Baranov i domaći su poveli tri razlike (12:9). Na 14:10 je povećao Mihajlov, a isti igrač stavio je tačku na trijumf i veliku radost Budve.

“Prije svega bih čestitao svojim saigračima na dobro odigranoj partiji. Bio je veliki pritisak, prva oficijelna utakmica pred domaćom publikom. Presrećan sam što smo pobijedili, samim tim idemo rasterećenije u Zagreb na revanš. Nadam se da ćemo i tamo pobijediti i proći u drugo kolo Lige šampiona. Još jednom čestitam svojim saigračima, a ekipi Mladosti na korektno odigranoj utakmici”, kazao je Slobodan Bojić.

Za najboljeg igrača susreta izabran je korektor Budve Aleksandar Gmitrović.

Revanš u Zagrebu igra se 14. oktobra.

Budva – Mladost 3:2 (25:20, 20:25, 25:22, 19:25, 15:10)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 150. Sudije: Goran Gradinski (Srbija) I Erdal Akinči (Turska).

Budva: Jelić, Miljanić, Lečić, Milenković, Beliajev, Bojić 14, Gmitrović 19, Krivokapić (libero), Despotovski 1, Milić 11, Toman (libero), Baranov 12, Bakiri 10, Mihajlov 8.

Mladost: Višić 4, Repek (libero), Nikačević 14, Bakonji 1, Jakovac 7, Vaško, Buša 28, Gajić 9, Vlasić, Smiljanić (libero), Zeljković 14, Cvanciger.