Budva bolja od Strumice, sa Burgasom za drugu rundu

Piše: Reprezentacija.me 202 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve upisali su prvu pobjedu na turniru u bugarskom Burgasu, u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona – izabranici Miljana Boškovića su pobijedili makedonsku Strumicu 3:0, pa nakon dva kola imaju po pobjedu i poraz, s obzirom na to da su u prvom kolu izgubili od mađarskog Kapošvara (1:3).

Crnogorskom šampionu za prolaz u drugu rundu treba pobjeda u neđelju veče protiv domaćeg Burgasa (19 časova), jer dalje idu dvije prvoplasirane ekipe. U suprotnom će Budva nastaviti evropsko takmičenje u CEV kupu.

U prvom setu je neizvjesno bilo do 17:15, kada je Budva serijom 8:0 stigla do vođstva od 1:0.

Makedonci su bolje otvorili prvi set, vodili do tri razlike, ali je Budva sustigla rival ana 12:12, prvi put povela na 13:12, Strumica se držala do 19:16, a onda su Budvani set završili sa šest uzastopnih poena. U trećem setu dileme nije bilo od početka…

Budva – Strumica 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)

BURGAS – Dvorana: „Mladost“. Gledalaca: 50. Sudije: Milonakis (Grčka), Sikanjić (Lihtenštajn), Poeni iz napada: Budva 43, Strumica 25. Poeni iz bloka: Budva 8, Strumica 3. Poeni iz servisa: Budva 3, Strumica 1. Greške: Budva 18, Strumica 21.

BUDVA: Močić (libero 1), Miljanić, Lečić 1, R. Milenković, Rađenović, Radunović 12, Radonić, Hadžisalihović 6, Krivokapić (libero 2), V. Milenković 2, Ćinćur 6, Dodić 18, Ječmenica 7.

Strumica: Ričliev 1, Mihailov (libero), J. Milev, Smilkov, Arapov, Nakov 4, Stankov 1, V. Milev 12, Ilijev 1, Globocki 7, Grkovski 3.

IZVOR: Pobjeda