Budućnosti poražena u sjajnoj atmosferi u “Morači”

Piše: Vladan 803 pregleda Dodaj komentar

Završen je meč 24. kola Evrolige između Budućnosti i Bajerna, a gosti iz Minhena bili su bolji rezultatom 75-89. Ovo je četvrti poraz Budućnosti u nizu u Evroligi, dok je Bajern prekinuo seriju od dva poraza u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

Podgoričani nisu najbolje otvorili meč, dozvolili su protivniku da nakon prvih 10 minuta stekne 8 poena prednosti, da bi do kraja poluvremena ipak stigli do preokreta i košem Popovića i posljednjoj sekundi prvog poluvremena stigli do 3 poena prednosti, 44-41.

U drugom poluvremenu znatno bolja igra gostiju, odbrana Budućnosti nije bila dobra i protivnik je postigao mnogo poena, čak 48, dok je Budućnost u posljednje dvije dionice postigla ukupno svega 31 poen.

Najbolji u redovima “plavih” najbolji je bio Džekson sa 19, a pratio ga je Kol sa 12 poena. Barović i Gordić bili su takođe dvocifreni sa po 10 poena a brine igra Bitadzea koji je za 22 minuta na terenu postigao svega 2 poena.

Treba istaći i sjajnu atmosferu sa tribina i velike ovacije upućene Dejanu Radonjiću.

U ponedjeljak Budućnost će u ABA ligi dočekati Zadar, a već narednog petka još jedan evroligaški meč u “Morači” i to protiv grčkog velikana Olimpijakosa.