Budućnost za korak bliža tituli, Sutjeska ne posustaje

Piše: Ognjen 311 pregleda Dodaj komentar

Bez promjena u trci za titulu uoči posljednja dva kola – Budućnost i Sutjeska upisale su pobjede u 34. rundi Meridianbet Prve lige.

Podgorički “plavi” su dobrim otvaranjem utakmice osigurali bodove u Bijelom Polju.

Pogotke za tim Miodraga Džudovića dali su Vasilije Terzić u petom i Marko Simić u 11. minutu, da bi pred kraj prvog dijela na 1:2 smanjio Haris Banda.

Konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi nastavka postavio Marko Mrvaljević.

Budućnost je sačuvala tri boda prednosti u odnosu na Sutjesku, koja je kod kuće savladala Rudar 2:1.

Slavili su Nikšićani bez golgeterskog učinka Tajrona Konrada poslije dužeg vremena.

Poveli su preko Srđana Krstovića, izjednačio je Aleksa Golubović, a meč odlučio Marko Matanović u 62. minutu.

Arsenal i Dečić ostali su na istom broju bodova u borbi za vrh poslije remija bez golova, dok je važne poene u pokušaju da izbjegnu baraž osvojio Mornar na terenu Petrovca.

Meč je odlučio Marko Ćetković, pet minuta prije poluvremena.

Jezero je golovima Redžepagića i Pavlovića izašlo iz zone baraža, a Iskru ostavilo na posljednjem mjestu.