Budućnost Voli srušila London, odbrane dominirale u Morači

Piše: Ognjen 247 pregleda Dodaj komentar
Tre Bel Hejns, foto: KK Budućnost

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su London Lajonse 78:68 u 13. kolu Evrokupa.

U meču u kom su odbrane bile jači dio timova, “plavi” su stigli do važne pobjede.

Uz skor 8-5 Podgoričani su ovjerili plasman u nokaut rundu evropskog takmičenja, ali i ostali u igri za neko od prva četiri mjesta.

To bi donijelo i prednost domaćeg parketa u prvoj rundi nokaut faze.

Meč je počeo sa dosta promašaja, pa su za prva četiri minuta viđena četiri poena – 2:2. Naš tim je do kraja prvog perioda stigao do prednosti 13:7.

Početkom druge dionice bilo je 15:7, a London je odgovorio serijom 6:0. U prvom poluvremenu “plavi” su pobjegli na 37:23, a na veliki odmor otišli sa 11 poena prednosti.

Gosti su tokom treće četvrtine u više navrata priprijetili, primakli se na plus 4, ali su izabranici Vladimira Jovanovića uvijek imali odgovor i sa 54:44 ušli u posljednji period.

Tu su veoma rutinski čuvali višak, a London je najbliže prišao na 69:62.

Erik Grin je ubacio 16 poena, 14 uz 10 asistencjia dodao je Tre Bel Hejns, devet poena i 11 skokova Alfa Kabe.