Budućnost Voli sa Podgoricom igra drugo gradsko finale

Turnir Kupa Crne Gore za košarkaše

Piše: Reprezentacija.me 341 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija će igrati i 17. put u isto toliko finala Kupa Crne Gore i boriti se za 16. trofej u Kupu Crne Gore (do sada ih je u finalu savladala jedino Sutjeska 2013. godine) – izabranici Vladimira Jovanovića su u drugom poluvrememu slomili otpor Mornara i na kraju slavili ubjedljivo sa 100:80, pa će se za trofej u četvrtak od 20 sati boriti protiv Podgorice, koja je ranije pobijedila Milenijum Kodio.

Biće to drugi podgoričko finale, nakon što su “plavi” 2015. godine pobijedili Zetu u meču za trofej.

Duel timova koji su se do sada sedam puta sastajali u finalu, bio je i neravnopravan, jer je Mornar imao šestoricu seniora, uključujući četvoricu stranaca, a Budućnost osmoricu. To je, pored nespornog većeg kvaliteta Podgoričana, imalo i bitnu ulogu u ovom polufinalu, što je pokazalo drugo poluvrijeme.

Velika prednost u skoku Mornara u prvoj četvrtini (12-4) djelovala je nestvarno, ali je to omogućilo Baranima prednost od osam poena na kraju ovog kvartala (25:17). Imao je Mornar mnogo bolji šut iz reketa u odnosu na Podgoričane (70 – 43 odsto), i jednu više pogođenu trojku (2-1), istina iz dva pokušaja više.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu u prvoj dionici, a onda je Mornar za minut i po mini serijom od 5:0 stigao do 21:13, i tu razliku sačuvao do kraja četvrtine, i to zahvaljujući trojici igrača – Antoniju Vrankoviću (11 poena), Marku Pecarskom (7) i Gregoru Glasu (6). Kod Budućnosti je šestorica igrača upisalo poene, ali su najefikasniji bili Petar Popović i Džej Džej O’Brajen sa po četiri.

Predvođena Erikom Grinom (13 poena), Budućnost u drugoj četvrtini nije pogodila nijednu trojku (iz pet pokušaja), ali je odbranom u prvoj polovini ove dionice “otupila” napad Mornara i serijom 9:0 preokrenula na 33:29. Međutim, nakon koša i dodatno bacanja Glasa, Mornar se povratio iz “šoka”, i nastavio da igra kao u prvoj dionici, pa se do poluvremena igralo, maltene, koš za koš, a pola koša prednosti (45:44) Baranima je odličnom kontrom i prodorom donio Balša Živanović.

Budućnost je do poluvremena smanjila prednost Barana u skoku (12-15), popravila procente šuta za dva poena, ali i Mornar, pa je i zadržao prednost (76 – 61 odsto). Podgoričani su imali više ukradenih (7-3) i manje izgubljenih lopti (4-8).

Sve dileme su, praktično, riješene u trećoj četvrtini, u kojoj su Podgoričani preuzeli prednost u skoku (22-19), a Mornar je nastavio sa greškama u napadu (12 izgubljenih lopti nakon ovog kvartala), i pored i dalje boljeg šuta za dva poena.

Međutim, Barani u trećem kvartalu nijesu pogodili nijednu trojku iz četiri šuta, Budućnost je ubacila dvije iz tri pokušaja.

Budućnost je drugo poluvrijeme otvorila serijom 8:0, koju je jednim od dva pogođena bacanja, a nakon nesportskog faula Balše Živanovića, završio Popović za vođstvo od 52:47. Post Mornara u drugom poluvremenu prekinuo je Pecarski, nakon skoro dva i po minuta, pa je Mornar u prvih skoro četiri minuta držao priključak, do 55:51. Tada je Budućnost zaigrala čvršće u odbrani, i za tri minuta stigla prvi put do dvocifrene razlike, košem O’Brajena za 66:55, a isti igrač je trojkom donio i najveću razliku u ovom dijelu meča (71:57).

U posljednjoj četvrtini su Podgoričani kontrolisali igru i rezultat, razlika je išla do 23 poena (93:70), pa su u finišu treneri dva tima na parket poslali i najmlađe igrače…

Erik Grin je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena, Džej Džej O’Brajen je dao 18, Popović (devet asistencija) i Alfa Kaba (12 skokova) po 16, Tre Bel-Hejns 10….

Barane je predvodio Antonio Vranković sa 22 peona, a dvocifren učinak su imali i Gregor Glas (16), Marko Pecarski (13), Nemanja Vranješ i Radovan Đoković (po 10).

Budućnost Voli – Mornar Barsko zlato 100:80 (17:25, 27:20, 29:17, 27:18)

PODGORICA – “Bemaks arena”. Gledalaca: 100. Sudije: Zdravko Rutešić, Radoš Savović, Mladen Lučić.

BUDUĆNOST VOLI: Bel-Hejns 10 (3-2), Joković 3 (4-3), Šehović, Glendža, Kaba 16 (2-2), Janković, Pejović 2, O’Brajen 18, Ilić 8, Drobnjak 8 (2-2), Popović 16 (8-6), Grin 19 (2-1).

MORNAR BARSKO ZLATO: Glas 16 (9-7), Živanović 3 (2-1), Đoković 10, Peković, Vranković 22 (5-4), Rakočević 2, Marljukić, Pecarski 13, Vesković, Vranješ 10, Radetić 4, Komnenović.