Budućnost u “Morači” pregazila Crvenu zvezdu!

Piše: Ognjen 303 pregleda Dodaj komentar

Veliki derbi regionalnog takmičenja, praktično bitku za prvo mjesto na kraju ligaškog dijela ABA šampionata, košarkaši Budućnosti Voli pretvorili su u jednosmjernu ulicu – 83:63.

Odigrali su Podgoričani moćno na obje strane terena, ne dozvolivši Crvenoj zvezdi nijednog trenutka ni da pomisli na povoljan rezultat.

“Plavi” su odigrali najbolji meč od dolaska Dejana Milojevića na mjesto šefa struke i u svim elementima košarkaške igre očitali lekciju velikom rivalu.

Budućnost je sa mnogo više autoriteta započela utakmicu i već u uvodnih deset minuta igre stekla dvocifrenu prednost (24:12).

Najbolji period igre Zvezda je imala sredinom drugog perioda kada je prišla na -6 (37:31).

Crnogorski prvak znalački je odreagovao, ponajviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću. “Plavi” su na odmor otišli sa 11 poena viška (43:32).

Ispostaviće se da je Budućnost u trećem kvartalu prelomila utakmicu. Sjajnom odbranom i preciznim šutevima van linije 6.75, Podgoričani su uoči posljednje četvrtine vodili 67:46.

Ubrzo su domaći imali i rekordnih +28 (74:46), da bi do kraja utakmice Zvezda tek uspjela da koliko toliko ublaži poraz.

Melvin Edžim bio je najbolji u redovima Budućnosti sa 18 poena i šest skokova. Ivanović je dodao 14, a po 10 Džastin Kobs, Danilo Nikolić i Amedeo dela Vale.

Kod Crvene zvezde, 17 poena Korija Voldena, 15 Ognjena Dobrića, 10 Marka Jagodića Kuridže.

Oba tima nakon 20 odigranih mečeva imaju po 17 pobjeda i tri poraza, ali je Budućnost Voli u prednosti zato što je dobila oba ovosezonska susreta.

“Plavi” u narednom kolu ABA lige igraju crnogorski derbi protiv Mornara, dok ih prije toga čekaju četvrtfinalni okršaji protiv Monaka u Evrokupu.

Prvi se igra u Monte Karlu u utorak, dok je revanš u Ljubljani tri dana kasnije.