Budućnost savladala Mornar i osigurala drugu poziciju, Barani se kasno probudili

Mirko
Piše: Mirko 261 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Mornar iz Bara rezultatom 93:88 u okviru 20. kola ABA Lige.

Izabranici Petra Mijovića odbranili su svoj teren, ali uz dosta muke. Tim iz Bara se potpuno vratio u utakmicu nakon što su gubili čak 24 razlike u finišu prvog poluvremena. Međutim gosti nisu imali snage da potpuno preokrenu i “plavi” su upisali pobjedu kojom imaju prednost domaćeg terena u plej-ofu. Mornaru ostaje da se izbore u posljednja dva kola, ali ne zavisi sve od njih moraju da se poklope i ostali rezultati.

Budućnost je odigrala bolje prvu četvrtinu. Mornar je dosta promašivao, Hant nije iskoristio čak tri zicera i to je rezultiralo da “plavi” predvođeni Martinom, Kobsom i Nikolićem prave prednost a najveću su imali na nešto manje od minut prije kraja četvrtine i ona je iznosila 11 razlike. Domaći tim je dobru igru prenio i u drugu dionicu. Jednostavno Budućnost je potpuno dominirala u oba pravca, Mornar nije mogao da pronađe rješenje u napadu, šut za tri poena što je njihova najveća snaga ih uopšte nije služio. Zato tim iz glavnog grada je to koristio i nekoliko puta imao i preko 20 poena razlike (najviše 24 u 18. minutu). Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 49:30.

Mornar se konačno trgnuo u napadu. Bjelica i Nidam su predvodili goste u prvih pet minuta treće četvrtine. Šut za tri poena je krenuo Barane, Voler koji je prvi put ušao u igru u drugom poluvremenu je pogodio tri trojke za kratak period. Međutim rano ispunjen bonus je doprinio da Budućnost kako tako održava prednost. Fantastičnu treću četvrtinu Mornara je zaokružio Markota novom trojkom kojom je smanjio razliku na samo sedam poena. U zadnju četvrtinu se ušlo sa 70:63. Vajthed je preuzeo odgovornost na sebe na početku četvrte dionice i sa devet vezanih poena potpuno vratio Barane u igru.  Međutim gosti nisu imali rješenja za Martina tokom čitavog meča ali pogotovo u finišu što je centar podgoričkog tima maksimalno iskoristio da vrati dvocifrenu prednost svog tima. Kilpatrik je trojkom povisio na 91:81 na manje od dva minuta do kraja i uveo svoj tim u mirnu završnicu. U finišu Voler je pogodio za tri poena uz faul ali bilo je kasno za bilo kakav preokret.

Martin sa 21 i Kobs sa 20 poena su predvodili pobjedničku ekipu. Kilpatrik je dodao 16, Nikolić i Ivanović su dali po 10 poena.

Kod Mornara Voler i Nidam su postigli po 16 poena, Bjelica i Vajthed su dodali po 13 koševa.

Budućnost je nakon ovog kola ostala na diobi druge pozicije sa 15 pobjeda i 5 poraza dok Mornar zauzima peto mjesto sa 12 trijumfa i 8 poraza.