Budućnost savladala Himki u Kranjskoj Gori

Piše: Vladan 873 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Voli savladali su Himki u prijateljskom meču 83:74, koja je odigrana u Kranjskoj Gori.

“Plavi” su u prvom pripremnom meču protiv ruskog evroligaša slavili po četvrtinama (22:26, 17:26, 18:6, 26:16).

Himki je odlično otvorio meč, cijelo prvo poluvrijeme vodio i nakon dvadeset minuta izabranici Slobodana Subotića su zaostajali 13 poena za Rusima.

U trećoj četvrtini “plavi” su odigrali izvanrednu odbranu i potpuno se vratili u meč. Himki je postigao svega 6 poena i treća četvrtina je završena rezultatom 57:58.

U poslednjoj četvrtini je nastavljena odlična odbrana, četvrtina je dobijena rezultatom 26:16 za konačan rezultat – 83:74.

Najefikasniji u podgoričkom timu bili su Skot Bamfort sa 21, Džastin Kobs je postigao 17, Hasan Martin i Milić Starovlah po 11, dok je Danilo Nikolić meč završio sa sedam poena.

Budućnost će odigrati još jednu utakmicu u Kranjskoj Gori protiv Nižnji Novgorodom, u četvrtak od 17 časova.