Budućnost sama na vrhu, Iskra i Rudar u najtežoj situaciji

Piše: Reprezentacija.me 312 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je sama na liderskoj poziciji. Nakon dužeg vremena Budućnost i Sutjeska nijesu izjednačeni na vrhu. Podgoričani su odradili posao protiv Mornara (2:0), dok je Sutjeska i pored činjenice da je cijelo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje bila pred trijumfom protiv Arsenala, ali su Tivćani golom u nadoknadi vremena stigli do boda – 2:2. Sada su ,,plavi“ na +2, uz meč manje, čime je šampion napravio prvu prednost u borbi za šampionski pehar.

Petrovac nije slavio, osvojio je bod protiv Iskre (2:2), ali je ostao na trećem mjestu, jer je Dečić remizirao protiv Jezera (1:1), a veliki brejk ostvarili su fudbaleri Jedinstva, koji su slavili u Pljevljima (2:1), čime je Rudar u izuzetno teškoj situaciji.

„Plavi“ se ne zaustavljaju

U ne baš sjajnoj fudbalskoj predstavi u Podgorici, Budućnost je stigla do treće uzastopne pobjede. Izabranici Miodraga Džudovića bili su bolji od Mornara, rezultatom 2:0 (0:0).

Tokom prvog poluvremena pod Goricom, Budućnost je imala posjed, ali nije stvorila nijednu konkretniju šansu. Sa druge strane, Mornar je u nekoliko navrata priprijetio.Barani su, istina, imali veliku šansu u 58. minutu, kada je Škrijelj bio sam sa loptom na ivici šesnaesterca, no opasnost je otklonio Ražnatović. Minut kasnije, uslijedila je kazna za promašaj. Lusero je krenuo u solo prodor, a onda izvanredno šutnuo sa 15 metara – pravo u mrežu Barana. Da pobjeda ,,plavih“ bude ubjedljivija, nakon kontre u posljednjem minutu nadoknade, pobrinuo se rezervista Novović.

Sutjeska bez sreće

Fudbaleri Sutjeske nijesu mogli do pobjede nad Arsenalom kraj Bistrice. U nevjerovatno neizvjesnom duelu u Nikšiću na kraju je bilo 2:2 (1:1). Prvi dio bio je zanimljiv, no pogodaka nije bilo sve do finiša. Najprije je Hulijan Montenegro doveo Tivćane u vođstvo. No, tek što su krenuli sa centra, domaći su poravnali preko Strikovića i to nakon auta, što je svakako velika nepažnja gostiju.

Tek što je nastavak počeo, domaći su ostali sa 10 igrača na terenu, pošto je isključen Bilali. No, nije to obeshrabrilo Nikšićane, koji su preko Sahlija stigli do prednosti u 63. minutu. Činilo se kako je Sutjeska nadomak pobjede, ušlo se i u sudijsku nadoknadu, a onda je oko 1.000 domaćih navijača šokirao Ćetko Manojlović, koji je domaćima donio poravnanje, postavljajući tako i konačan rezultat.

Dečić jedva do boda

Dečić je bio pod imperativom, ali je nastavljena tradicija – Jezero je osvojilo bod (1:1). Tuzane je tokom prvenstvene pauze preuzeo Slovak Juraj Jarabek, četvrti trener ove sezone, ali ni on nije ostvario pobjedu u meču u kojem je Dečić bio favorit. Zapravo, Dečić je imao sreće da osvoji bod.

Domaćin, koji je dočekao Plavljane na stadionu OFK Titograda, dikirao je ritam utakmice, bio bolji rival, ali bez velikih šansi za gol. I, onda 67. minut i ,,hladan tuš“ za domaće – udarac Damira

Kojaševića, odbrana golmana Dečića Dušana Markovića, ali je odbitak iskoristio Balša Tošković, koji je bio na pravom mjestu i pogodio za vođstvo Jezera.

Ipak, do zasluženog izjednačenja Tuzani su stigli tri minuta prije kraja. Draško Božović je iz prekida poslao sjajnu loptu u šesnaesterac, gdje je Pjeter Ljuljđuraj sa prve stative skrenuo loptu u mrežu za 1:1.

Veliki brejk Jedinstva

Jedinstvo je drugi put ove sezone slavilo u Pljevljima. Na taj način, Bjelopoljci su stigli do sredine tabele, a Pljevljake, po svemu sudeći, do kraja čeka grčevita borba za opstanak.

U Pljevljima je sve ukazivalo kako će prvo poluvrijeme biti okončano bez pogodaka. No, u 45. minutu, radovali su se gosti, i to nakon pogotka Alije Krnića.

Domaći su krenuli ofanzivnije u nastavku i to je dalo rezultata u 50. minutu, kada je Janketić poravnao. No, da tri boda osvoje gosti pobrinuo se iskusni Žarko Korać, koji je u 74. minutu savladao Muminovića i tako postavio konačan rezultat.

Sreća uz Iskru

Iskra se bodovno izjednačila sa Rudarom na dnu tabele, pošto je u sudijskoj nadoknadi stigla do boda protiv Petrovca – 2:2 (1:1).

Petrovčani su poveli u 31. minutu preko Zvrka, ali su domaći do odlaska na odmor uspjeli da poravnaju. Strijelac je bio Žarko Popović.

U nastavku – preslikana slika iz prvog poluvremena. Gosti su ponovo stekli prednost u 73. minutu, kada je pogodio Perović, a Iskra još jednom izjednačila. Bod Danilovgrađanima, drugim na ovom meču, donio je Popović, i to u četvrtom minutu nadoknade, koji je tako Iskri donio uz dosta sreće bod. Sigurno da je to bitan bod za opstanak, ali i najava teške borbe da se sačuva prvoligaški status.

IZVOR: Pobjeda