Budućnost rutinski do vođstva u finalu

Piše: Vladan 386 pregleda Dodaj komentar

Pet dana poslije brodoloma u polufinalu AdmiralBet ABA lige protiv Crvene zvezde, Budućnost Voli je našla izgubljeni ponos i rutinski došla do prednosti na startu finala plej-ofa domaćeg šampionata.

Tim Petra Mijovića je vodio svih 40 minuta i bez mnogo muka stigao do pobjede protiv gradskog rivala, SC Derbija (95:86).

Erik Grin i Alfa Kaba su odlično počeli meč i uticali da se prednost stalno povećava do 13. minuta, kada je Aleksa Ilić iz alej-upa zakucao za plus 13 (30:17).

Andrej Žakelj je uzeo tajm-aut, jer je njegov tim već bio ispunio bonus za manje od dva minuta 2. četvrtine, ali i pored toga nije imao nikakva rješenja u odbrani, pogotovo za razigrani tandem – američki šuter je do tada dao 11, a francuski centar osam poena.

Nekoliko puta je bilo plus 14, da bi Suad Šehović trojkom i Tre Bel-Hejns košem iz teške situacije povisili na 17 razlike na nepuna dva minuta do poluvremena (46:29).

U igru je tada ušao i 19-godišnji Jakša Pejović, koji se odmah upisao u listu strijelaca, ali su „studenti” poluvrijeme završili serijom 7:0 i na odmor otišli sa više nego prihvatljivih minus 10 (48:38).

Na startu nastavka se „zakuvalo” nakon bespotrebno grubog faula Andrije Slavkovića nad Bel-Hejnsom.

Kanađanin je realizovao dva bacanja, a Grin dao trojku za 53:38, nakon čega se okrenuo ka klupi SC Derbija i sa nekoliko riječi pokušao da izazove reakciju.

Srećom, strasti su se ubrzo smirile, iako su i jedni i drugi imali zamjerke na suđenje. Ni na terenu nije bilo uzbuđenja, jer je Budućnost praktično sve vrijeme imala dvocifrenu prednost i napravila prvi korak ka 15. tituli prvaka Crne Gore.

Sve što je SC Derbi uspio da uradi je da u posljednja dva minuta dva puta priđe na minus osam zahvaljujući Nikoli Pavlićeviću, ali je bilo kasno za bilo šta.

Drugi meč je u utorak, finale bi potencijalno moglo da bude gotovo u petak, kada se igra treći meč. Četvrti i eventualno peti duel su 4, odnosno 7. juna.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Grin sa 22 poena, Džej Džej O’Brajen ubacio 19, Bel-Hejns 18, a Kaba 15 (sve u 1. poluvremenu).

Kod „studenata” su dvocifreni Pavlićević i Andrija Slavković sa po 14 koševa, Emir Hadžibegović sa 13 koševa, te Danilo Tasić i Vasilije Baćović sa po 11.

BUDUĆNOST VOLI – SC DERBI 95:86 (23:15, 25:23, 24:19, 23:29)

Budućnost Voli: BEL-HEJNS 18 (2-2), Joković, ŠEHOVIĆ 3, Glendža, KABA 15 (6-5), Janković, Pejović 2, Minić, O’BRAJEN 19 (6-4), Ilić 6 (2-2), Drobnjak 10 (3-2), GRIN 22 (1-1).

SC Derbi: Sudar 2, Megi 9 (8-7), PAVLIĆEVIĆ 14 (3-2), Ivanović 4, VUČELJIĆ 6 (3-2), Slavković 14 (2-2), Hadžibegović 13 (4-3), Goranović, BAĆOVIĆ 11 (4-1), TASIĆ 11 (4-4), Mirković, DREŽNJAK 2 (2-0).

IZVOR: vijesti.me