Budućnost razbila Hamburg u Njemačkoj

Piše: Ognjen 424 pregleda Dodaj komentar
Aleksa Ilić je imao dabl-dabl učinak, Foto: HHTowers

Skakačka dominacija u prvom poluvremenu otvorila je Budućnost Voliju put ka pobjedi u Hamburgu, a kada je Podgoričane krenuo i šut u nastavku domaćin nije imao šansi u 10. kolu Evrokupa.

“Plavi” su u lučkom gradu slavili 87:59, to im je šesta pobjeda ove sezone, njome su i prekinuli mini seriju od dva poraza u duelima sa favoritima grupe (protiv Gran Kanarije u Španiji i kod kuće od Turk Telekoma).

Budućnost je dominirala u Njemačkoj, pa je već od sredine druge četvrtine imala dvocifrenu prednost.

Mnogo lakih poena je u prvom poluvremenu postigla ekipa Vladimira Jovanovića.

U reketima su dominirali Aleksa Ilić i Alfa Kaba koji su u prvom dijelu kombinovano imali učinak od 17 koševa i 15 skokova. Poenterski se istakao i Erik Grin (devet)…

Sve to je bilo uvod u treći period u kojem je Budućnost definitivno slomila otpor protivnika.

Prednost je išla i do 18 razlike, a pred posljednju četvrtinu je iznosila plus 16 – 65:49. Kasnije se više dilema nije postavljala…

Grin je sa 22 poena bio najefikasniji u Budućnosti, Ilić je upisao 11 uz 10 skokova, a Kaba 10 i devet uhvaćenih lopti.

Budućnost takmičenje u Evrokupu nastavlja naredne srijede kada u “Moraču” stiže poljski Šljonsk.

IZVOR: Vijesti.me