Budućnost povela trku

Odigran prvi polufinalni meč polufinala plej-ofa za odbojkaše

Piše: Reprezentacija.me 224 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budućnost voleja zadali su prvi udarac u polufinalnoj seriji plej-ofa protiv Jedinstva – tim Dejana Radića je u „Morači“ slavio 3:0 i odbranio domaći teren u prvom meču, pa ga još pobjeda dijeli od finalnog čina borbe za titulu.

Iako je kapiten Nikola Radović nastupio bolestan u ovom duelu, što se i odrazilo na njegov napadački učinak, „plavi“ su bili bolji u svim elementima, a i Bjelopoljci su im umnogome pomogli sa velikim brojem grešaka (32), posebno na servisu. Jedinstvo je samo u prvom setu imalo devet servis grešaka, a interesantno je da su gosti u dva tri seta svojim servis greškama donijeli Podgoričanima poen za osvajanje seta (u prvom Milan Rovčanin, u drugom Lazar Cimbaljević, a u trećem Srđan Petrović).

Budućnost se u prvom setu prvi put odlijepila na 9:6, tu prednost je čuvala do 14:11, kada je Jedinstvo odgovorilo sa tri poena u nizu i izjednačilo na 14:14. Međutim, od 15:14 Budućnost nije ispuštala vođstvo do kraja seta, činilo se da ga je prelomila na 22:18, ali je Jedinstvo priprijetilo na 22:23, nakon dva uzastopna asa kineskog tehničara Janga Ženga. Ipak, Radović je u napadu donio dvije set-lopte, a onda servig greškon ponišio prvu, da bi na drugoj strani na servisu pogriješio Rovčanin za vođstvo Budućnosti od 1:0.

Budućnost je vodila od početka drugog seta, počev od 3:0, preko 6:2, a „plavi“ su veću razliku počeli da prave od asa Adnana Silajdžića za 11:6, nakon čega su vodili 19:13 i 21:16. Jedinstvo je sa tri poena u nizu smanjilo na 22:19, ali je Budućnost sa dva uzastopna napada odbila taj napad i povela 2:0.

Iako je domaćin bolje otvorio i treći set i poveo 8:5, Jedinstvo je u najboljem periodu igre uspjelo da preokrene i sa dva bloka (Vladana Stojanovića i Nikole Đurovića), između toga i asom Rovčanina, povede 15:11. Međutim, kratko je trajala nada gostiju da mogu da produže meč, Budućnost je brzo izjednačila na 15:15, a do 18:18 se igralo poen za poen. Tada je Budućnost napravila tri poena u nizu, počev od kontre Silajdžića, nakon loše organizovane kontre gostiju, preko dvije greške u napadu, Milana Zečevića i Stojanovića, i povela sa nedostižnih 21:18 i onda rutinski privela set, samim tim i meč kraju…

Jovan Delić je bio najbolji u domaćem timu sa 17 poena, Stefan Radević je dodao 10. Milan Zečević je osvojio najviše poena u ekipi Darka Prebiračevića – devet.

Prvi meč drugog polufinala između Budve i Mornara na programu je u petak u Budvi (18.30 sati).

Budućnost volej – Jedinstvo 3:0 (25:23, 25:20, 25:21)

PODGORICA – Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 130. Sudije: Slobodan Kovačević i Branko Batizić (obojica iz Podgorice).

BUDUĆNOST VOLEJ: Dubak 3, Stanojević (libero 1), Mašković, Silajdžić 4, Radović 2, Radević 10, A. Radić, Božović, Petričević, Delić 17, Jelić 7, Lojić, F. Radić, Milošević (libero 2).

JEDINSTVO: Cimbaljević, Đurović 8, Bošković (libero 2), Ženg 7, Rovčanin 5, Konatar, Femić, Šebek, Petrović 3, Stojanović 8, Ćatović, Popović (libero 1), Zečević 9.