Budućnost povela pa stala, Budva na korak od titule

Piše: Reprezentacija.me 101 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve poveli su u finalnoj seriji 2:1, nakon što su slavili protiv Budućnosti rezultatom 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:19) u 3. utakmici finala plej ofa EPCG Superlige.

Budućnost je dobro otvorila utakmicu i na startu napravila znajčajnu razliku (7:1). Domaćin je uspio da uzvrati seriju i set napravi neizvjesnijim do same završnice. Sastav Dejana Radića uspio je da slavi na kraju 25:22.

Branilac titule Budva, uzvratila je “udarac” u drugom setu, u kojem je imala kontrolu od početka. Budućnost je zaustavljena na 15 poena, a Balša Radunović i saigrači izjednačili su u setovima 1:1.  Sličan epilog bio je i u trećem dijelu igre, Budvani su imali vođstvo koje su uprkos dobroj igri plavo-bijelih uspjeli da sačuvaju i budu bliži pobjedi 25:16.

Uzbudljivo je bilo u četvrtom setu, aktuelni šampion je nastavio sa dobrom igrom i napravio rezultatsku prednost koju je ekipa Budućnosti “jurila” za novi taj brejk. Stigli su Podgoričani na dva poena zaostatka 18:16 i natjerali Miljana Boškovića da zatraži odmor. Ipak, nije uspjela Budućnost da napravi iznenađenje, Budva je sačuvala domaći teren rezultatom 3:1

Sjajnu partiju u dresu Budve imao je korektor Aleksandar Minić sa 20 osvojenih poena, odličan je bio i kapiten Balša Radunović sa 16, a 10 je upisao Benjamin Hadžisalihović. Kod Budućnosti, dobrom partijom istakli su se Jovan Delić i Adnan Silajdžić sa po 15 poena.

Četvrta utakmica na programu je u srijedu, 24. aprila od 19 sati u SC “Morača” u Podgorici.

Budva – Budućnost Volley 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:19)

Budva – MSC. Gledalaca: 130. Sudije: Sonja Simonovska i Slobodan Kovačević.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Rađenović, Radunović 16, Radonić 3, Hadžisalihović 10, Krivokapić (libero), V. Milenković, Ćinćur 7, Milosavljević, Minić 20, Ječmenica 7. Trener: Miljan Bošković.

Budućnost Volley: Dubak , Poleksić, Stanojević (libero), Mašković, Silajdžič 15, Radović 7, Radević 9,  A. Radić (libero), Božović , Petričević, Delić 15, Jelić 7, Lojić 1, F. Radić. Trener: Dejan Radić.