Budućnost poslije velike borbe savladala Cedevita Olimpiju u Stožicama

Piše: Ognjen 111 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Cedevita Olimpiju 84:79 u derbiju petog ABA lige.

Pri vođstvu domaćih 76:75 bek Budućnosti Voli Di Džej Sili postigao je trojku preko Blažiča i nakon toga dodatno slobodno bacanje za plus 3.

Nadovezao se Džastin Kobs sa dva poena nakon promašaja Edžima i sve je bilo riješeno.

Prva četvrtina duela u kom Podgoričani nijesu imali na raspolaganju Vilija Rida, koji je bio odsutan iz porodičnih razloga, protekla je u izjednačenoj igri u kojoj nijedna od ekipa nije imala više od pet poena viška.

U drugom periodu naš sastav je stigao do 29:20, ali je na odmor odnio tek četiri poena prednosti 46:42.

Tih devet poena bila je i maksimalna razlika, pošto u drugom poluvremenu nijednom nije Budućnost Voli uspjela da se odlijepi preko 7 poena viška.

U finišu su pokazali da imaju pobjednički mentalitet i stigli do četvrte pobjede.

Kobs je ubacio 23 poena, Sili dodao 14 uz odlične role na obije strane terena. 11 poena ubacio je Micov.

Kod domaćih 26 poena Pulena, 16 Blažiča.