Budućnost poražena u Ljubljani, Partizan i Cedevita sada vrlo blizu

Piše: Ognjen 697 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti poraženi su večeras od Olimpije u gostima rezultatom 77:66, u 22. kolu ABA lige.  “Plavima je tako ugrožemo drugo mjesto na tabeli, jer ako Cedevita sjutra pobijedi Crvenu zvezdu u Beogradu, izjednačiće se na tabeli sa Podgoričanima, ali će zbog boljeg međusobnog skora preuzeti drugu poziciju.

Ekipe su se većim dijelom prve četvrtvine smjenjivale u vođstvu, sve dok Olimpija serijom preciznih šuteva sa distance nije povela 19:11.

Tada se razigrao Šehović, koji je postigao 2 trojke, a dva poena je dodao Paunić, pa je Budućnost izjednačila na 19:19 i sa tim rezultatom se ušlo u drugu dionicu.

Olimpija je u drugom kvartalu bila mnogo bolji rival, a njena prednost je u 15. minutu iznosila 9 poena razlike (34:25).

Podgoričani su do odmora uspjeli da smanje zaostatak za 2 poena (40:33).

Treći period igre otvoren je trojkom Marinovića, za prvo dvocifreno vođstvo Ljubljančana (43:33).

Do kraja dionice Budućnost je u par navrata prilazila na 5-6 poena minusa, ali su se u finišu domaći igrači raspucali i stekli 13 poena viška (59:46).

Subotić je u 30. minutu pogodio trojku za -10 (59:49) i sa tim rezultatom se ušlo u odlučujući kvartal.

Isti igrač i Paunić su vezanim poenima na startu 4. četvrtine smanjili vođstvo Slovenaca na 6 poena (59:53).

Međutim, ubrzo su domaći vratili dvocifreni višak, koji su bez problema održavali do konačnih 77:66.

Najbolji u pobjedničkom timu bio Murić sa 15 poena, a odličan je bio momak sa crnogorskim pasošem, Halil Kanačević, sa 13 pogodaka.

U Budućnosti su se istakli Rejnolds sa 16, Subotić sa 12 i Planinić sa 11 poena i 8 skokova.

Podgoričani razloge za poraz mogu da traže u velikom broju izgubljenih lopti, čak 18 i u lošem procentu šuta za tri poena (28%, 5/29).

Budućnost sada ima samo jedan poraz manje od Partizana, koji je 4., a već sjutra bi na tabeli sa njima mogla da se izjednači Cedevita.

Ranije danas, Ikogea je savladala MZT u Skoplju rezultatom 80:76. To je prva pobjeda Igokee u gostima ove sezone.

Najefikasniji kod gostiju bio je Čakarević sa 18 poena, pratili su ga Heslip sa 16 i Bunić koji je postigao 13 poena. U ekipi MZT-a Lučić je postigao 17 poena, dok je crnogorski reprezentativac Šehović ubacio 12.