Budućnost poražena od Lokomotive na otvaranju TOP16 faze Eurokupa

Piše: Reprezentacija.me 747 pregleda Dodaj komentar

“Plavi” su pružili itekako dobru partiju protiv najjačeg protivnika u grupi, te je večerašnji susret lako mogao rezultirati i pobjedom Budućnosti. Ipak, Lokomotiva odnosi pobjedu iz poluprazne Morače zahvaljući smirenosti u odlučujućim momentima susreta.

Ni Lokomotiva Kuban, vjerovatno najjača ekipa Eurokupa i prvi favorit za osvajanje istog, nije bila dovoljno atraktivan protivnik da bi “Morača” bila puna. Budućnost je, u atmosferi koja priliči nekom prosječnom meču ABA Lige, odigrala čvrstu partiju i pokazala da može da parira samom “kremu” evropske košarke.

Nakon otvaranja meča i neriješenih 16:16 poslije prve četvrtine, “plavi” su Lokomotivi ubacili 21 poen u drugom periodu, dopustivši gostima svega 8 poena! Prednjačili su Zoran Nikolić i Nemanja Gordić, te je Budućnost na poluvrijeme otišla sa +7 – 37:24.

Ipak, odgovor gostiju iz Krasnodara bio je još snažniji. Apsolutna dominacija gostiju u trećoj četvrtini i ponovo se nedostatak najvatrenijih navijača itekako osjećao u hali. Lokomotiva je protutnjala kroz treći kvartal dobivši ga sa 26:9 i tako sa prednošću ušla u završnicu.

Ispostaviće se da, iako je utakmica bila itekako “živa” do posljednje sirene, igrači Lokomotive nisu dozvolili Budućnosti da povede. Nekoliko promašenih slobodnih bacanja “plavih”, te trojka Kulagina na minut do kraja, stavili su tačku na ovaj susret. Konačno, 62:68.

U ekipi Budućnosti istakli su se Ivanović i Zoran Nikolić sa po 12 poena, te Gordić i Landry sa po 10 postignutih koševa. U redovima gostiju, Ryan Broekhoff najefikasniji sa 15 poena.

Budućnost nema vremena za predah, već u ponedjeljak igra se derbi ABA Lige protiv Crvene Zvezde, a dva dana nakon toga nastavlja se takmičenje u Eurokupu gostovanjem Cedeviti u Zagrebu.