Budućnost pobijedila Partizan!

Piše: Vladan 965 pregleda Dodaj komentar

Druga prijateljska utakmica Budućnosti i Partizana od 2006. godine, druga pobjeda Podgoričana, druga koju je Beograđanima sa klupe nanio njihov bivši igrač – nakon Miodraga Ješića u Antaliji 2009, “plavi” su na stadionu Slobode u Užicu slavili i sa Brankom Brnovićem.

I rezultat je bio isti kao prije tačno deceniju – 1:0 za Budućnost, golom koji je postigao Mihailo Perović u 12. minutu.

Pobjeda kao pobjeda, naročito u pripremnom meču, i to prvom ovog ljeta, ali bi Podgoričanima mogla da posluži kao dobra injekcija sampouzdanja pred nastavak priprema i evropske obaveze, s obzirom na ime protivnika i činjenicu da je Brnović pobijedio svog nekadašnjeg saigrača, kasnije i pomoćnika na klupi crnogorske reprezentacije, Sava Miloševića.

Oba tima su prešla 20 kilometara od Zlatibora do Užica, da bi se na sudarila prvi put nakon duela u kvalifikacijama za Ligu šampiona prije dva ljeta, kada je uspješniji bio Partizan.

Budućnost za sada popravlja statistiku pobjedama u prijateljskim mečevima protiv “crno-bijelih”, ali je danas djelovala kao ozbiljan, formiran tim, protiv na papiru jačeg, talentovanog, ali i protivnika koji je tek u formiranju, sa tri crnogorska fudbalera u sastavu (Šćekić igrao u prvom, Vujačić i Pešukić u drugom poluvremenu).

Iako nisu bili kompletni, bez lakše povrijeđenog Draška Božovića i teže povrijeđenog Aleksandra Vujačića, “plavi” su sredili rivala baš na kartu uigranosti.

Lijepu akciju koju je u 12. minutu dijagonalnom na desnu stranu pokrenuo Terzić, nastavio Bakić lijepim centaršutem, realizovao je Perović preciznim udarcem u gornji ugao gola Stevanovića.

Rastrzana, ali na momente i lijepa fudbalska predstava, iako tek na početku priprema, nije do kraja meča donijela više golova, iako je moglo da ih bude, na obje strane.

Suma i Ivanović gađali su okvir gola Dragojevića, a “plavi” prijetili udarcima iz daljine Mirkovića i Terzića u prvom, a u nastavku dobrim šansama Grbića i mladog Bojovića.

Miloš Vučić, novajlija iz Sutjeske, našao se od starta na poziciji desnog beka, u nastavku su zaigrali povratnik Petar Grbić i oporavljeni Miloš Raičković. Brnović je dao šansu i omladincima Ivanu Bojoviću, Abdelu Osmanoviću i Marku Mrvaljeviću.

Za Budućnost su počeli Dragojević, Vučić, Milić, Damjanović, Boljević, Mirković, Terzić, Bakić, Mijić, Stoiljković i Perović, dok su šansu u nastavku dobili Roganović, Osmanović, Raičković, Osmanović, Grbić, Zarubica, Mrvaljević i Bojović.