Budućnost po kiši “prizemljila” Iskru

Piše: Ognjen 154 pregleda Dodaj komentar
Fudbalski klub Budućnost Podgorica - zvanična stranica

Rotacija na drugoj poziciji prvoligaškog karavana – Budućnost je pretekla Iskru nakon trijumfa u direktnom sudaru pod Goricom (4:1).

Na oko laka, ubjedljiva, gromka pobjeda ,,plavih“, s tim što su petnaestak minuta prije kraja preživjeli zicer protivnika za 2:2, a onda kaznili Danilovgrađane u finišu.

Četvrto vezano slavlje Podgoričana, sve bolja forma, a odmah je i ljepši pogled na tabelu – od večeras ispred sebe imaju samo Sutjesku, mada je lider u ozbiljnom bijegu, na plus 11.

Da ne gube vjeru u odbranu trona, ultrasi Budućnosti pokazali su na kraju meča kada su igrače pozdravili skandiranjem – ,,Hoćemo titulu“.

Na najvećoj crnogorskoj areni viđena je muška utakmica, dinamična, borbena, puna trke, akcija, golova, poteza. Tome su doprijenijeli i gosti koji nijesu došli da se po svaku cijenu odbrane.

Igralo se otvoreno, napadački, hrabro, sa mnogo uzbuđenja, a palo je pet pogodaka, od toga dva auto gola, po jedan na obje strane.

Danilovgrađani su u nastavku ispustili svoj trenutak, a pod rizikom u finišu, jureći bod – doživjeli su rezultatski težak kraj.

Tragičar gostiju bio je kapiten Obradović koji je promašio zicer za izjednačenje, a u trećem minutu sudijske nadoknade sam sebi dao gol.

Nekoliko obećavajućih izlazaka imala je Iskra u uvodnoj fazi utakmice – i svaki put su napadi zavisili od Sekulića.

Snažni golgeter je najprije istrpio nekoliko udaraca po nogama, a potom povukao akciju iz koje su gosti dobili korner. Sljedeći put je bio kratak na centaršut sa lijevog krila, a najbolju situaciju imao je poslije prizemnog dodavanja Tučevića kada je malo falilo da klizećim startom skrene loptu u mrežu.

Pokazivali su Danilovgrađani spremnost da igraju, ali utakmica nije mnogo odmakla – bili su u minusu.

Budućnost je povela bez najave, iz prvog konkretno pripremljenog ataka. Najveći dio poslao završio je Raičković od kojeg je sa boka stigao pas za usamljenog Mijovića – mladom reprezentativcu nije bilo teško da sa druge stative poentira na praznu mrežu. Za prekid skoro dvomjesečnog posta.

,,Plavi“ su imali vođstvo od 16. minuta, momentum na svojoj strani – uslijedili su pokušaji Ivanovića i Raspopovića, a potom i nespretna reakcija kojom su poklonili izjednačenje protivniku.

Japanski internacionalac, Šo, pobjegao je po desnoj strani, htio je da uposli saigrača u srce šesnaesterca, ali ispalo je bolje nego što je mislio. Adžić je u namjeri da postavi blok prevario svog golmana – autogol za 1:1 u 29. minutu.

Borba se rasplamsavala, a zanimljivo je bilo oko terena i iznad njega. Snažan udar groma na sekundu je prekinio svjetlost reflektora, počela je kiša, pa provala oblaka, a snažna podrška domaćinu stizala je od najvatrenijih navijača, ,,varvara“, koji su se smjestili na donjem spratu sjeverne tribine.

Pred odlazak na odmor, izabranici Aleksandra Nedovića nastojali su da vrate rivala dublje na svoju polovinu. Napravili su par akcija, ali bez konkretne završnice.

Na startu nastavka prinudna izmjena Podgoričana – izašao je reprezentativni čuvar mreže Dragojević, a ušao Pavličić.

Tučević je imao mogućnost da ga odmah testira, ali je slabo izveo slobodan udarac iz dobre pozicije u 48. minutu.

U još boljoj prilici bio je Sekulić, koji je dobio duel sa čuvarima, osvojio prostor i šutirao ravno u novog golmana ,,plavih“.

Na kontra strani glavom je zaprijetio Petrović, kojem je to bio posljednji dodir sa loptom. Mjesto u timu od 55. minuta ustupio je klasičnom ofanzivcu Šaleti Kordiću, koji je 120 sekundi kasnije probao da matira rođenog brata na golu Iskre – Marka.

On nije uspio, ali jeste prvi strijelac lige – zakašnjelu reakciju odbrane Danilovgrađana sa izbijanjem lopte, surovo je kaznio Ivanović u 59. minutu. Krilni napadač ,,plavih“ snašao se u gužvi, izvukao se desno i rezatnim udarcem po zemlji pogodio za 2:1. Za svoj sedmi gol u prvenstvu.

Iskra hrabra, odvažna, smjela i poslije drugog minusa. Momci Srđana Nikića imali si dobru timsku kompoziciju i uradili sve da ne izgube.

I stigla je zlatna šansa u 74. minutu – Brazilac Vilijan pogodio je stativu, a odbitak kao poručen došao do Obradovića. Defanzivac gostiju ispred sebe je imao praznu mrežu, ali je sporo prišao lopti, a potom traljavo šutirao. Dao je mogućnost Pavličiću da se vrati i spriječi izjednačenje.

Na sve ili ništa išla je Iskra u posljednjih 15 minuta. Nikić je gurnuo to što je imao ofanzivaca, svjestan da pozadi ostavlja magistralu.

,,Crveno-bijeli“ nijesu dočekali drugi zicer za 2:2, a kazna za prethodni promašaj uslijedila je u 83. minutu.

Kordić je bio jači i brži od Kumburovića, približio se bratu i vrhom kopačke otresao vodu za mreže gostiju.

Nije to bilo sve – da epilog bude teži po Iskru pobrinuo se Obradović koji je u nadoknadi potpisao autogol.

Za konačnih i velikih 4:1 u korist Budućnosti, s tim što je Iskra pružila bolju partiju od rezultata koji je ostvarila.