Budućnost neočekivano poražena od Hamburga u “Morači”

Piše: Ognjen 588 pregleda Dodaj komentar

Kratkotrajne pripreme, odsustvo čak osam igrača zbog reptrezentativnih obaveza i kasni dolazak „četvorke” Erona Vajta, došli su na naplatu – nakon što je izgubila od Crvene zvezde u ponedjeljak u Beogradu, Budućnost Voli je večeras poražena i od Hamburg Tauersa u „Morači” (73:66).

Na otvaranju Evrokupa, „tornjevi” su vodili od sredine 1. četvrtine, u posljednjoj odbili nalet domačih, koji su dva puta prišli na minus tri (60:63 i 62:65) i upisali zasluženu pobjedu.

Osim u uvodnim trenucima meča, kada su imali i plus pet (16:11), „plavi” su sve vrijeme jurili prednost tima sa sjevera Njemačke.

Ekipa koja je u Bundesligi upisala dvije ubjedljive pobjede i tijesan poraz od šampiona Albe je sjajno šutirala za tri poena (19-10), a najvažniji šut je pogodio Žiga Samar.

Mladi slovenački plejmejker (21 godina) je onemogućio Budućnost da stigne do preokreta kada mu je bila najbliže.

Prvo je na šest minuta do kraja pogodio trojku za 68:62, a onda i asistirao Joeliju Čajldsu za 70:62.

Tada kao i da se tim Vladimira Jovanovića predao, jer je ostao bez ikakve ideje u napadu, pa je do kraja meča ubacio samo četiri poena…

IZVOR: Vijesti.me