Budućnost nastavila seriju pobjeda, “plavi” pobijedili Zadar

Piše: Vladan 630 pregleda Dodaj komentar

Uz poteškoće u trećoj četvrtini, kada je Zadar izjednačio nakon 11 poena minusa, košarkaši Budućnost Volija nisu imali većih problema na gostovanju u Dalmaciji.

Iako nisu briljirali, “plavi” su slavili sa 65:52 i upisali ukupno 15. pobjedu u ABA ligi u 17 mečeva.

Podgoričani su tako ostali na vrhu i imaju pobjedu više od drugoplasirane Cedevite, a dvije od Crvene zvezde na trećem mjestu.

Tadija Dragićević je sa 22 poena bio najefikasniji u sastavu Budućnosti, Aleks Marić je upisao 13, uz osam skokova, a dobru partiju je pružio Džulijus Dženkins.

Amerikanac, koji je posljednje pojačanje crnogorskog šampiona, meč je završio sa 10 pogodaka, sedam uhvaćenih lopti i tri asistencije.

Na teren se nakon povrede šake vratio Divou Džozef – Kanađanin je na parketu proveo četiri minuta i 32 sekunde i upisao jedan skok.

Zadar – Budućnost Voli 52:65 (12:16, 12:13, 16:17, 12:19)

Zadar – Dvorana “Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Pukl, Majkič (Slovenija), Nešković (Srbija).

Zadar: Bašić 7, KOUZI 3, Jelenković, Kraljević 12 (4-4), Šango, DELAŠ 5 (2-2), Špaleta, M. Ramljak 6 (2-2), MARINKOVIĆ 8 (2-0), Barać 2 (2-0), I. RAMLJAK 9, PAŠALIĆ.

Budućnost Voli: SU. ŠEHOVIĆ 7, Jaramaz 5 (4-2), Subotić, Se. Šehović, Čarapić, KUK 8 (2-2), Baćović, DRAGIĆEVIĆ 22, MARIĆ 13 (4-3), DŽENKINS 10, Rikić, Džozef.