Budućnost nadigrala Solnok, drugo mjesto na vidiku

Piše: Ognjen 801 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti savladali su u gostima Solnok u 23. kolu ABA lige 81:72 (23:14, 16:19, 20:18, 22:21).  To je jako važna pobjeda za crnogorsku ekipu, kojom se približila osvajanju drugog mjesta.

Budućnost je u potpunosti nadigrala Solnok i zasluženo upisala 17. trijumf u ABA ligi ove sezone. Tri kola prije kraja Budućnost je blizu osvajanja drugog mjesta, ali prava borba sa Cedevitom i Partizanom tek slijedi.

Da se vratimo na meč sa Solnokom.

Šehović je otvorio meč sa dva poena, da bi Paunić povisio na 4:0, a prva trojka Kuka stigla je u trećem minutu za vođstvo 7:2. Kontrolisala je Budućnost meč u tim trenucima, a kako se primicao kraj četvrtine podgorička ekipa je uvećavala prednost, da bi nakon prvih deset minuta bila u plusu devet poena – 23:14.

Nastavila je Budućnost u odličnom ritmu i na startu druge četvrtine. Popović i Planinić su postigli po dva poena, pa je Budućnost pobjegla na 26:14. Ipak, nije se Solnok predavao, uspio je da se vrati u meč, Milošević je trojkom pokrenuo domaće, koji su na tri minuta do kraja druge četvrtine trojkom Kelera prišli na svega tri poena 29:26.

Uspjela je Budućnost da se trgne i ne dozvoli Solnoku da izjednači i preokrene rezultat. U samom finišu četvrtine važnu trojku pogodio je Šehović za 39:33.

Nije mogla Budućnost bolje da počne treću četvrtinu. Prvo je Kuk pogodio trojku, a zatim i Šehović za vođstvo 45:33. Džons je nakon toga uzvratio trojkom, zatim je Kuk pogodio prvo bacanje, a poslije promašenog drugog Savović je pogodio trojku za najveću prednost “plavih“ 49:36. Nastavila se sjajna igra Budućnosti, a četiri minuta prije kraja treće četvrtine Šehović je pogodio trojku za ubjedljivih 54:38. Čuvala je podgorička ekipa dvocifrenu prednost sve do samog finiša četvrtine, kada je Solnok uspio da smanji na 59:51.

Jovovićev tim je na sjajan način otvorio i četvrtu četvrtinu. Konačno se razigrao Vitkovac, postigao je trojku i upisao prve poene. Nakon prvih poena Solnoka u četvrtoj četvrtini, Vitkovac je prvo pogodio za dva, a zatim nakon sjajnog prodora povećao na 66:53. Uslijedila je mini serija domaćih, Keler je ubacio za dva, a Džons za tri – 66:58.

Ipak, brzo je Budućnost odgovorila serijom 7:0. Vitkovac i Savović su pogodili za dva, a Popović za tri – 73:60. Kontrolisala je Budućnost meč do kraja, Solnok je uspio dva minuta prije kraja da smanji na sedam poena, ali brzo su “plavi“ reagovali, zaustavili nalet domaće ekipe, realizovali nekolika napada i ušli u mirnu završnicu. Na kraju 81:72 za crnogorski tim.

Kuk je bio najefikasniji sa 20 poena, a istakli su se Savović sa 19 i Šehović sa 16 poena. U ekipi Solnoka Džons je sa 18 poena bio najbolji.

Budućnost će sada pratiti derbi 23. kola između Zvezde i Partizana. U slučaju da Partizan izgubi, “plavi“ bi tri kola prije kraja imali dvije pobjede više od Partizana i Cedevite.