Budućnost iznenadila u Budvi i produžila finalnu seriju!

Piše: Reprezentacija.me 238 pregleda Dodaj komentar

Finale plej-ofa odbojkaša još nije okončano – Budućnost Volley je napravila podvig u Mediteranskom sportskom centru, nadoknadila dva seta minusa i prvi put ove sezone savladala Budvu, rezultatom 3:2 (23:25, 20:25, 25:20, 25:22, 15:10). Na taj način finalna serija vraća se u Podgoricu, a Budva sada ima prednost od 2:1 u pobjedama u finalu. Ali, ostaje da se vidi da li podgorički tim može da se vrati i iz tog minusa od 2:0, kao što je to uradio u ovom susretu.

Veći dio prvog seta protekao je u igri poen za poen, s tim da su u vođstvu konstantno bili Budvani, predvođeni Milutinom Pavićevićem. Otpor gostiju slomljen je u finišu, kada je novi (stari) šampion poveo 24:20. Sve što je ekipa iz Podgorice uspjela da uradi bilo je da smanji na 24:23, a onda su izabranici Miloša Markovića riješili taj dio igre u svoju korist.

U drugom setu Budva je povela 3:0 i Budućnost Volley nikako nije uspijevala da se vrati. Prednost domaćina rasla je do 13:7 i 14:8, puleni Zorana Vukčevića sa četiri uzastopna poena smanjili na 17:15, ali za preokret nisu imali snage, pa su Aleksandar Milivojević i drugovi bez problema priveli set kraju.

Budva je povela i u trećem setu sa 3:1, ali su Podgoričani odgovorili serijom 6:1 i poveli 7:4. Pri rezultatu 10:6 za goste, trener Budvana Marković bio je prinuđen da zatraži tajm-aut i to je urodilo plodom, ali samo za kratko, pa je isto morao da uradi i kod rezultata 16:11 za Budućnost Volley. Ali, pomoći za domaće u tom dijelu igre nije bilo. Za odličnu igru “plavo-bijelih” i razliku od pet poena na kraju seta najzaslužniji je bio sjajni Đorđe Jovović.

Izgubljen set kao da je dodatno motivisao Budvane, pa su na startu četvrtog seta poveli 6:1. Uzeo je Vukčević minut odmora, a Budućnost je sa nekoliko lijepih poena izjednačila na 8:8. Tada je tajm-aut zatražio Marković, Budva uzela dva poena, a Budućnost poslije toga tri i prešla u vođstvo. Opet je blistao Đorđe Jovović, ovog puta sa dva odlična servisa i smečom iz kontre, a onda dobrim dizanjem, donio je gostima šest poena prednosti – 19:13. Kao i u prethodnom setu, Jovović je imao pomoć razigranih reprezentativaca Luka Babića i Nemanje Peruničića, kao i Benjamina Hadžisalihovića, pa su odbojkaši iz Podgorice drugi put zaredom otkinuli i drugi set Budvanima.

U odlučujućem setu Vukčević je zatražio tajm-aut čim je domaćin poveo sa dva razlike (4:2). To je urodilo plodom, igralo se poen za poen, a na promjeni strana Budva je vodila 8:7.  Kapiten Milivojević je doveo svoj tim do dva razlike, ali gosti su izjednačili na 9:9, a domaćin im je poklonio vođstvo pogrešnom rotacijom. Uslijedio je fenomenalan blok Babića za 11:9, a Marković pokušao da vrati svoj tim na pravi kolosek. Međutim, opet je Babić bio silan u bloku za 12:9, a onda i za 14:10. Nakon sljedećeg poena uslijedilo je veliko slavlje Podgoričana…

Budva – Budućnost Volley 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 22:25, 10:15)

Budva – Mediteranski sportski centar. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Dragana Vučinić i Sonja Simonovska.

Budva: Jelić 4, Oković 3, Lečić, Radonić, Jevtović (libero), Zvicer 7, Pavićević 23, Milivojević 14, Milić 11, Popović (libero), Zlobin, Mihajlov 7.

Budućnost Volley: Dubak 2, Čičić, Peruničić 18, Nikčević, Hadžisalihović 12, Perunović, Vlahović (libero), Babić 13, Ćinćur 3, Jovović 21, B. Radović 2, N. Radović.