Budućnost i Zeta podijelili bodove

Piše: Vladan 960 pregleda Dodaj komentar

Zeta je prekinula seriju Budućnosti od četiri pobjede na početku sezone – ekipa sa Trešnjice je u petom kolu Telekom remizirala sa liderom pod Goricom 1:1, a bila je i na pragu trijumfa.

Vodeći gol za goste dao je Jovan Baošić, koji je nakon centaršuta Nemanje Sekulića iz slobodnog udarca u 18. minutu, bio najviši u skoku i savladao Dragojevića.

Izjednačio je u trećem minutu sudijske nadoknade Mihailo Perović. Mladi napadač Budućnosti je poslije ubacivanja Boljevića glavom pogodio mrežu rivala.

Nisu odigrali dobro izabranici Branka Brnovića u ovoj utakmici, a u prvom dijelu zaprijetili su tek u posljednjim trenucima, kada je Miloš Mijić šutirao snažno iz slobodnog udarca, a Aković sjajnom intervencijom izvukao loptu iz gola.

U nastavku je veliku šansu imao Srđan Krstović, kojem je zicer odbranio Dragojević, da bi potom veliku priliku imao i Zarubica sa druge strane, kada se opet istakao Aković.

Zeta je išla ka pobjedi, Budućnost je stihijski napadala, ali je našla način da u završnici dođe do boda.

Budućnost je lider sa 13 bodova, Zeta je osvojila šesti u ovoj sezoni.