Budućnost golovima Moraitisa i Raičkovića do pobjede nad Komom

Piše: Ognjen 271 pregleda Dodaj komentar

Budućnost nije briljirala protiv Koma, daleko od toga, ali pišu se bodovi koji su u ovom trenutku najvažniji.

Lider je u posljednjem meču 22. kola pod Goricom savladao Kom 2:0 i opet ima osam bodova više od drugoplasirane Sutjeske, koja je u ovoj rundi odigrala neriješeno protiv Iskre (1:1).

Kom je u prvom poluvremenu bio opasniji tim, sve do 28. minuta kada je Panajotis Moraitis rutinski zatresao mrežu nakon asistencije Draška Božovića.

Budućnost je tako dobila ono što je htjela, ali nikako nije mogla da pronađe ritam, vjerovatno i zbog problema oko sastava, jer je trener Mladen Milinković već u prvih 60 minuta napravio tri prinudne izmjene.

Zbog povreda su izašli Igor Ivanović, Dušan Stoiljković (u prvom poluvremenu), pa Miloš Vučić, ali ni to nije omelo “plave” da opravdaju ulogu favorita.

I onda je na red došao 74. minut i najljepši momenat utakmice – evrogol Miloša Raičkovića. Vezista Budućnosti je na 25 metara sačekao pas Božovića direktno iz kornera i odapeo strijelu ka mreži Zlatičana. Lopa je okrznula stativu, a sve je samo pogledom ispratio golman Stojan Vukčević…

Kom je u finišu pogodio za 2:1, ali je gol poništen poslije faula Gorana Vujovića nad Nikolom Đurićem.

Budućnost u narednom kolu, 29. februara, ide u Petrovac, Kom na Zlatici igra protiv Grblja.