Budućnost bez većih problema savladala Split na ABA premijeri

Mirko
Piše: Mirko 184 pregleda Dodaj komentar
Detalj sa večerašnje utakmice ( Foto: KK Budućnost Voli )

Kao što se i očekivalo, Budućnost Voli je upisala rutinsku pobjedu na startu ABA lige protiv Splita – 84:59.

Duel sa neravnopravnim rivalom dao je mogućnost Petru Mijoviću da u startnu postavu uvrsti 17-godišnjeg Fedora Žugića.

Prednost je polako rasla, a u 22. minutu u listi strijelaca su bila upisana imena svih igrača „plavih“, jer je Suad Šehović, koji je odmarao u 1. poluvremenu, realizovao tri slobodna bacanja.

Sredinom 3. četvrtine je Džastin Kobs postao prvi igrač sa dvocifrenim učinkom u domaćem timu, uskoro mu se pridružio upravo Šehović trećom trojkom iz isto toliko pokušaja, a do kraja su to uradili i Melvin Edžim, Nikola Ivanović i Dragan Apić.

Kobs, Šehović i Edžim su meč završili sa po 12 koševa, Apić sa 11, a Ivanović sa 10.

Kod gostiju su sa prednjačili Toni Perković i Marko Luković sa po 12 i Ilija Đoković sa 11 poena.

Dobra stvar za Podgoričane je što je večerašnji meč bio samo jači trening, jer ih u srijedu čeka izazov na gostovanju Bulonj Metropolitanu u Parizu u 2. kolu Evrokupa.