Budućnost Bemax savladala Storhamar, Atingre sačuvala pobjedu

Piše: Ognjen 465 pregleda Dodaj komentar
Foto - Dejan Starcevic / ZRK Buducnost Mađarski tim koji je prvi favorit za osvajanje trofeja i u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja dominirao je od prvog minuta, golovima iz kontri i raznovrsnom igrom u napadu kažnjavao je greške našeg tima, već u 13. minutu imao je čak osam golova prednosti (9:1). U nastavku mnogo bolje izdanje tima koji su sa klupe predvodile Milena Raičević i Suzana Lazović (prvi trener Bojana Popović pozitivna na koronavirus), dva puta smanjile su zaostatak na samo tri gola, ali nedovoljno da bi se ugrozila pobjeda petostrukog šampiona Evrope i lidera grupe B. Do kraja grupne faze, Budućnost će odigrati još dva meča, naredni je 7. februara kada će protivnik u Moskvi biti CSKA. Silovito je Đer krenuo od starta u duelu velikih rivala i timova koji u svojim vitrinama imaju sedam trofeja Lige šampiona. Gorbic je iz sedmerca pogodila za 5:0 u 8. minutu, a Budućnost prvi put zatresla mrežu protivnika poslije skoro osam i po minuta igre, kada je pogodila Džaferović. Uslijedila su četiri vezana gola mađarskog tima, Kristijansen je svoj treći postigla već u 13. minutu, pa je na semaforu pisalo 1:9. Budućnost nije imala rješenja u napadu, mnogi su završeni tehničkim greškama, promašeno je i nekoliko zicera, dok je tim Gabora Danjija bio raznovrstan u napadu i iz kontri kažnjavao naš tim za značajnu prednost. Razlika je u dva navrata bila i devet golova (12:3, 13:4), dok je na velikom odmoru bilo 14:8. U nastavku mnogo bolje izdanje našeg tima – Radičević i Grbić pogodile su na početku i smanjile zaostatak na četiri gola (14:10), da bi Pino sa svoje polovine zatresla praznu mrežu mađarskog tima za „minus 3“ (15:12) u 39. minutu. Još jednom su „plave“ bile na „minus tri“ (16:13) i to nakon što je u 40. minutu pogodila Grbić, ali je Đer ponovo stekao značajnu prednost koju je sačuvao do kraja meča. BUDUĆNOST – ĐER 21:26 (8:14) PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Hatipoglu, Simsek (Turska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Đer 5 (4). Isključenja: Budućnost 8, Đer 6 minuta. BUDUĆNOST: Atingre, Arenhart (17 odbrana i sedmerac), Radičević 6 (2), Pejović, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević 1, Pino 5 (1), Ramusović, Mehmedović, J. Kadović, N. Kadović 1, Grbić 5, Vukčević.

Budućnost Bemax je ostvarila treću pobjedu u EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović u „Bemax areni“ su savladale Storhamar 24:23 (12:11) u utakmici 7. kola elitnog takmičenja.

Junakinja pobjede protiv direktnog konkurenta u borbi za peto mjesto u grupi, bila je Armel Atingre koja je u posljednjoj sekundi odbranila zicer Olivije Lefkvist.

Isti rivali sastaju se i narednog vikenda, meč je na programu u nedjelju u Hamaru.

Budućnost Bemax je vodila u većem dijelu meča, u 25. minutu bilo je 11:7. Norveški tim je ipak, do kraja prvog poluvremena smanjio zaostatak na samo gol – 12:11.

Storhamar je bolje otvorio drugo poluvrijeme i u 40. minutu došao do dva gola prednosti (16:14).

Budućnost je serijom od četiri vezana pogotka povela 18:16, vodila je i 19:17 i 20:18.

Prednost od dva gola imala je i minut i deset sekundi prije kraja (24:22), koju je zahvaljujući Atingre uspjela da sačuva.

Najefikasnije u našem timu bile su Milena Raičević sedam i Matea Pletikosić sa šest, dok je Ivana Godeč meč završila sa tri gola.

U norveškom timu po četiri pogotka postigle su Olivija LofkvistMartin Svendsberger, Tina Abdula i Guro Nestaker.

Budućnost Bemax i Storhamar biće rivali i u narednom kolu, 11. decembra u Norveškoj.

BUDUĆNOST BEMAX – STORHAMAR 24:23 (12:11)

Podgorica – „Bemax arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Duplij i Pabedrina (Ukrajina). Sedmerci: Budućnost Bemax 6 (6), Storhamar 2 (2). Isključenja: Budućnost Bemax 8, Storhamar 6 minuta.

Budućnost Bemax: Atingre (16 odbrana), J. Kadović, Ćorović, J. Vukčević 2, Pletikosić 6 (4), Godeč 3, Popović 1, Kardoso de Kastro 2, Agović, Bulatović 1, Tomova, N. Kadović 2, Raičević 7 (2), Pavićević, Kepić, N. Vukčević.

Storhamar: Grenlund (pet odbrana), Rosok (pet odbrana), Svendsberget 4, Hegset 1, Johanson, M. Jakobsen 3, Abdula 4, Lefkvist 4 (2), Fredrikson, A. Jakobsen, Obaidli 3, Cšoke, Nestaker 4.