Bošković: Izvanredna odbrana ključ uspjeha u duelu sa Celjem

Piše: Ognjen 774 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Budućnosti Bemax pobijedile su ekipu Cinkarna Celja 59:50 u šestom kolu WABA Superlige.

Plavo-bijele su krajem treće i početkom posljednje četvrtine osigurale četvrti trijumf u Superligi. Tokom tog dijela meča Podgoričanke su napravile seriju od 18:0 i to je bilo dovoljno da sruše tim aktuelnog prvaka regionalnog takmičenja.

Plavo-bijele su od rezultata 38:38 vezale 18 poena i na taj način su stigle do odlučujuće prednosti od 56:38, pa sada imaju isti učinak kao i Celje – četiri pobjede i dva poraza.

„Protivnik je igrao zonu 40 minuta, nije bilo lako. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva, čim smo ih pogodili stekli smo veliku prednost. Igrali smo izvanredno odbranu svih 40 minuta i to je ono što uvijek moramo, što nas krasi. Zbog toga sam veoma zadovoljan“, istakao je trener Goran Bošković.

Najefikasnija u našem timu bila je Kristina Topuzović sa 13, Tamara Kapor dodala je 11, a poen manje Božica Mujović i Anđelika Petrašinović. U slovenačkom timu najbolja je bila Odri Čidom sa 19 koševa.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 8. marta u Beogradu, igrati sa Partizanom, a već je praktično i teoretski obezbijeđen F4.