Bojan Bošković prvak svijeta, Milena Jovanović treća na svijetu!

Piše: Vladan 934 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski karatista Bojan Bošković osvojio je zlatnu, a Milena Jovanović bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore na Tenerifama.

Bošković je u finalnom meču kategorije do 70 kilograma za kadete pobijedio Brazilca Andrea Dos Santoša, sudijskim izjašnjavanjem.

“Srećan sam zbog osvojene svjetske titule, bilo je teško doći do nje. Finale sam odradio taktički pametno. Zahvalio bih se svojim trenerima Žarku Rakoviću i Slavenku Bajiću, kao i svim mojim klupskim drugarima i svojoj porodici. Medalju posvećujem svome bratu Dejanu koji se bori sa distrofijom mišića”, kazao je Bošković

On je na putu do finala eliminisao sudijskim izjašnjavanjem Japanca Taikija Kataoku, Bjelorusa Alekseja Filona 8:1, Hasana Arslana iz Turske izjašnjavanjem sudija i u polufinalu Ukrajinca Roberta Širojana 2:1.

Jovanović je u meču za bronzanu medalju u kategoriji preko 54 kilograma pobijedila Azru Betul Ukar iz Turske 1:0.

Ona je u prva dva kola eliminisala Sanju Petkovu iz Bugarske 1:0 i Iman Begić iz Bosne i Hercegovine 3:0, ali je u trećem kolu, sudijskim izjašnjavanjem, izgubila od Japanke Sakura Savašima.

Savašima je plasmanom u finale povukla u repasaž gdje je bila bolja od Rafaele Lopez iz Portugala 3:1 i Sofije Galimzjanove iz Kazahstana i izborila meč za medalju.

Jovanović je kazala da je bronzana medalja sa Svetskog prvenstva najveći uspjeh u karijeri.

“Put do medalje nije bio lak, imala sam šest mečeva, od kojih sam pet dobila. Imala sam kvalitetne protivnice i svi mečevi bili su teški. Napokon se moj trud i rad na treninzima isplatio. Bronzana medalja daće mi podstrek da još više radim i napredujem, kako bi na pobjedničkom postolju bila i u seniorskoj konkurenciji”, kazala je Jovanović.

U nedjelju će na tatami mlađi seniori u borbama Nenad Dulović (do 60), Mario Hodžić (do 67), Nikola Malović (do 75), Vuk Popović (do 84) i Luka Ivanović (preko 84 kilograma).