Bogdan Milić čovjek odluke, Mladost na korak od Prve lige

Jedini gol postigao je Bogdan Milić u 78. minutu, kada je preciznim udarcem sa oko 16 metara savladao Stojana Vukčevića

Piše: Reprezentacija.me 378 pregleda Dodaj komentar

Derbi 33. kola Druge crnogorske fudbalske lige, ali i derbi čitavog prvenstva završen je pobjedom Mladosti – ekipa iz Donje Gorice savladala je danas u gostima Berane 1:0.

Jedini gol postigao je Bogdan Milić u 78. minutu, kada je preciznim udarcem sa oko 16 metara savladao Stojana Vukčevića. Milić je godinama igrao i u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi, osvojio je titulu 2008. sa ekipom Budućnosti, a sedam godina kasnije u dresu OFK Titograda je podigao trofej Kupa. Igrao je u Rudaru i Iskri, a internacionalnu karijeru gradio u Den Hagu, Viktoriji Plzenj, Spartak Naljčiku, Gvangžuu, Suvonu, Osasuni, Maleziji, Iranu, Uzbekistanu…

Berane je imalo bolje šanse, a u trećem minutu fudbaler domaćih Joško Rendulić je sa desne strane ušao u kazneni prostor, šutirao u bliži ugao i pogodio stativu.

U 35. minutu je golman Mladosti Ljubomir Đurović pravovremenom intervencijom spriječio Stefana Čađenovića da postigne gol, a minut prije odlaska na odmor su defanzivci gostujuće ekipe na vrijeme otklonili opasnost nakon pokušaja Nikole Tmušića.

Nakon pet minuta igre u nastavku sjajnu priliku su imali gosti, Savio je šutirao, a Vukčević odbranio. Priliku je imao i Nikola Ukšanović, ali nije bio precizan.

Domaća ekipa je meč završila sa igračem manje, jer je crveni karton u finišu meča dobio Nemanja Tmušić.

Nakon današnje utakmice ekipa sa “DG arene” ima tri boda više (50 naspram 47), ali i bolji međusobni skor, budući da je tri puta ove sezone slavila, a jednom izgubila.

Berane do kraja šampionata igra u gostima protiv Bokelja i Igala, dok je u posljednjem kolu slobodno. Računajući i današnji meč, ekipa Milana Radulovića nije pobijedila na posljednjih pet mečeva.

Fudbaleri Mladosti u narednom kolu dočekuju Igalo, potom su slobodni, a u posljednjem kolu gostuju Grblju.