Blijeda partija sokola u Helsinkiju, Crna Gora glatko izgubila od Finske

Piše: Ognjen 208 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Finske 2:0 u drugoj rundi B divizije Lige nacija.

Susret na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju domaćin je riješio golovima Pohjanpala u 31. i 38. minutu.

Selektor “sokola” Miodrag Radulović napravio je devet promjena u odnosu na tim koji se na startu suprotstavio Rumunima.

Kapitensku traku nosio je Fatos Bećiraj, društvo u napadu pravio mu je Uroš Đuranović, ali naš nacionalni tim nijednom nije zaprijetio rivalu u prvom poluvremenu.

Igra Crne Gore nije bila ništa bolja ni u nastavku, kada su debitantski nastup upisali Balša Sekulić i Driton Camaj.

Jedinu pravu šansu imao je Žarko Tomašević u 71. minutu. On je pokušao glavom poslije centaršuta Seada Hakšabanovića, međutim rutinski je intervenisao Hradecki.

Crna Gora je na polovičnom učinku nakon dva kola, a u narednom meču 11. juna namjeriće se na Bosnu i Hercegovinu u Podgorici.

FINSKA – CRNA GORA 2:0