Bjelorusija eliminisala Crnu Goru

Piše: Reprezentacija.me 770 pregleda Dodaj komentar

mladen rakcevicOd glavne faze faze 11. Evropskog prvenstva nema ništa – rukometaši Crne Gore doživjeli su i treći poraz u Danskoj i vraćaju se kući već sjutra.

U meču u kojem im je odgovarao i bod, “crveni” su poraženi od Bjelorusije sa 29:23. Trebalo bi, ipak, bit realan i reći da su Bjelorusi bolja ekipa, ako ni zbog čega drugog onda zbog toga što imaju velikog Sergeja Rutenku.

Predvođeni hrabrim Markom Simovićem, koji je zaigrao uprkos povredi ramena i raspoloženim Radem Mijatovićem (odbranio tri sedmerca u prvom poluvremenu), puleni Zorana Kastratovića su se smjenjivali u vođstvu sa rivalom, a u dva navrata su imali plus dva (5:3 i 12:10).

Na odmoru je bilo 13:13, a u nastavku su protivnici brzo stekli tri gola viška i nisu dozvolili Crnoj Gori da izjednači. Tračak nade se pojavio na početku 45. minuta, kada je Vasko Ševaljević dao prvi i jedini gol iz igre za 19:18 , i to u napadu sa igračem manje.

Nažalost, Bjelorusi su se brzo odvojili, a onda sa tri vezana pogotka iz kontri stekli nedostižnih 25:20 u 51. minutu.

Na početku 55. minuta je isključen Maksim Babičev pri rezultatu 26:22, ali je sve bilo uzalud – Denis Rutenka i Baris Puhovskij su zatresli mrežu Mijatovića u napadima sa igračem manje.

Simović je bio najbolji u redovima Crne Gore sa osam golova, a po tri su dali Mladen Rakčević, Marko Lasica i Igor Marković. Bjelorusi su odličnom odbranom neutralisali Ševaljevića, koji je meč završio sa samo dva gola.

Sergej Rutenka je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa osam golova, a Ivan Brovka je dodao sedam.

Bjelorusija – Crna Gora 29:23 (13:13)

Kopenhagen – Hala „Brondbi”. Gledalaca: 3.400. Sudije: Gjeding i Hansen (Danska). Sedmerci: Bjelorusija 8 (4), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Bjelorusija 12, Crna Gora 8 minuta.

Bjelorusija: Kotlinskij, ČARAPENKA (13 odbrana), BROVKA 7 (1), BABIČEV 1, Zajcev 2, Kamišik, PUHOVSKIJ 5, S. RUTENKA 8 (3), D. RUTENKA 3, Nikuljenkov, ŠILOVIČ 3, Nežura, Čistabajev, Baranov, Titov, Semjonov.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (šest odbrana i tri sedmerca), Simić (jedan sedmerac), RAKČEVIĆ 3, Borozan, MILAŠEVIĆ, MARKOVIĆ 3, Radović 2, M. Vujović, Grbović, Pejović 2, S. Vujović, ŠEVALJEVIĆ 2 (1), Perišić, PETRIČEVIĆ, SIMOVIĆ 8, LASICA 3.