Biće mnogo teško – Angola savladala Crnu Goru

Piše: Ognjen 833 pregleda Dodaj komentar
Bojana Popović na meču sa Angolom / Foto: REUTERS

Novi poraz rukometašica Crne Gore na Olimpijskim igrama u Riju.  ”Lavice” su nakon poraza od Španije izgubile i od Angole koja je bila autsajder grupe sa 27:25, a ekipu Dragana Adžića sada očekuje serija teških mečeva sa Rumunijom, Brazilom i Norveškom. Angola je upisala drugi trijumf nakon startnog protiv Rumunije.

Poveli smo preko Kaće Bulatović, a onda je uslijedila serija od 3:0 Angole. Majda je poravnala na 4:4, međutim serija od 4:0 naših rivalki za 8:4, a koji minut kasnije bilo je 9:5.

Probudile su se ”lavice” i preko četiri različita strijelca došle do poravnanja. Dva ipo minuta do poluvremena Jovanka je uspjela da preokrene, ali se na pauzu otišlo sa 12:12.

Mehmedović je na startu drugog dijela pogodila za vođstvo, ali nova serija Angole za vođstvo od 15:13. Na 20 minuta do kraja bilo je 16:16, na golu Angole briljirala je Almeida što su iskoristile njene saigračice da dođu do nevjerovatnih 22:16.

Trgle su se izabranice Dragana Adžića serijom od 3:0, na deset minuta do kraja bilo je 22:19. Pavićević je smanjila na minus dva, ali je Kasoma vratila tri gola prednosti. Pet minuta prije kraja bilo je 24:20 za Angolu, ali su Kaća, Bojana i Majda brzo smanjile na minus jedan.

Uzvratla je Bernardo, ali i Bojana, ali i Bernardo za 26:24 na 30 sekundi do kraja. Brzi gol Crne Gore preko Kaće za minus jedan, ali to je bilo sve, na kraju drugi poraz Crne Gore.

Angolu, koja je sredinom drugog poluvremena imala šest golova prednosti, do drugog trijumfa vodile su Marija Bernardo i Albertina Kasoma sa po pet golova. U crnogorskoj selekciji Katarina Bulatović je postigla devet, Jovanka Radičević pet, a gol manje Majda Mehmedović.

Pobjede u A grupi ostvarile su i rukometašice Norveške i Brazila. Norveška je savladala Španiju 27:24, dok je Brazil bio ubjedljiv protiv Rumunije 26:13. Crna Gora će u trećem kolu, u srijedu (16.30), igrati sa Rumunijom.