Bez pobjednika u prvoj utakmici: Omladinci remizirali sa Švajcarskom

Piše: Vladan 622 pregleda Dodaj komentar

Omladinske fudbalske reprezentacije Crne Gore i Švajcarske remizirale su rezultatom 1:1 u prvom prijateljskom duelu.

Naša selekcija imala je vođstvo, zatim i nekoliko opasnih situacija pred golom gostiju, koji su zaigrali bolje u nastavku i došli do izjednačenja.

– Zadovoljan sam prikazanim, igrali smo protiv veoma ozbiljne selekcije. Namjerno smo izabrali da igramo protiv ovako jake ekipe, jer nas u kvalifikacijama u oktobru čekaju rivali sličnog kvaliteta i rezultat u ovakvim mečevima nije u prvom planu. Mislim da smo odigrali dobro, pogotovo u prvom poluvremenu, kada smo postigli gol i stvorili nekoliko šansi. U nastavku smo napravili neke izmjene, htjeli smo da vidimo na djelu neke igrače koji su imali manju minutažu. Tako će biti i u drugoj utakmici, želimo da vidimo sve koji su nam na raspolaganju, kazao je selektor Goran Perišić

Švajcarska je bolje otvorila utakmicu na glavnom terenu Trening kampa FSCG, imala dvije šanse koje je odbranio Petar Bobičić.

Sa druge strane, prva opasnija akcija ,,sokola“ završena je vođstvom – odbrana gostiju loše je reagovala, zatim je golman Timo Hotiger oborio Matija Badnjara i skrivio jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Vasilije Adžić.

Sedam minuta kasnije Adžić je izveo korner, Balša Mrvaljević je bio u šansi, ali nije uspio da zatrese mrežu sa par metara.

U finišu prvog poluvremena Marko Perović je ukrao loptu, ali se, u situaciji kada je mogao da asistira, odlučio za šut i bio neprecizan sa petnaestak metara iskosa.

Nastavak je donio nešto bolju igru gostiju, koji su do izjednačenja stigli u 49. minutu. Duga lopta preletjela je defanzivce Crne Gore, došla do Malika Demea, koji je asistirao Igou Pari za 1:1.

Švajcarska je nakon toga imala još nekoliko opasnih situacija pred golom Crne Gore, ,,sokoli“ su takođe pokušavali, a posljednju šansu na utakmici imao je Luka Lečić, čiji je udarac sa desetak metara zaustavio Hotiger.

Drugi duel istih selekcija igra se u četvrtak, takođe na Trening kampu FSCG od 19 časova.

CRNA GORA – ŠVAJCARSKA 1:1

1:0 – Vasilije Adžić (p) 11′, 1:1 – Igor Para 49′

Crna Gora: Petar Bobičić, Luka Bubanja, Luka Lečić, Romario Camaj (od 46. Janko Vukićević), Dragan Miranović, Marko Perović (od 46. Marko Vračar), Balša Mrvaljević (od 60. Denis Ljuljanović), Vasilije Adžić (od 72. Nikola Medojević), Milan Roganović (od 72. Stefan Radojević), Velimir Ljutica, Matije Badnjar (od 46. Nenad Krivokapić).
Selektor: Goran Perišić.

Švajcarska: Tim Hotiger, Dirsi Engonzo (od 60. Mahir Rizvanović), Ivan Kovačević (od 60. Fredi Bomo), Soni Anšo (od 60. Levi Lederah), Matija Voker (od 60. Tjemoko Utara), Malik Deme (od 60. Samuel Krasnići), Leon Frokaj (od 60. Vasko Triten), Sebastijan Voker (od 60. Mats Zajler), Joan Manzambi (od 60. Ardonit Selimi), Romeo Benej (od 60. Julius Holder), Igo Para (od 60. Rajan Kesler).
Selektor: Ilija Borenović.