Bez pobjednika u maratonskom derbiju, Despotović sačuvao nadu aktuelnom prvaku

Piše: Ognjen 133 pregleda Dodaj komentar

Nije bilo pobjednika u derbiju, ujedno i posljednjoj utakmici 29. kola Meridianbet 1.CFL – na stadionu DG arena Dečić i Budućnost remizirali su 1:1, pa je bodovna razlika između ova dva tima na vrhu tabele ostala nepromijenjena.

Okršaj vodećeg tandema crnogorskog šampionata najviše će se pamtiti po prekidu sredinom prvog poluvremena.

Varvari, najvatreniji navijači aktuelnog prvaka, bacili su sjenku na ovaj duel, pošto su se od starta meča služili bakljama i petardama.

Arbitru Milošu Savoviću je prekipjelo u 23. minutu, nakon čega je delegat donio odluku da se boks sa pristalicama Budućnosti isprazni. Utakmica je nastavljena nakon gotovo sat…

Prije prekida je Dečić stigao do prednosti, Bojan Matić je bio strijelac u 10. minutu. Tuzani su se u nastavku svjesno branili, ali nisu izdržali.

Igrao se 63. minut kada je rezervista “plavih” Đorđe Despotović postavio konačnih 1:1 nakon efektnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Dečić tako na čelu karavana i dalje ima +3 u odnosu na ekipu Budućnosti, na čijoj klupi je danas debitovao Ivan Brnović. Remiju u derbiju raduje se i Sutjeska, koja za izabranicima Milorada Pekovića sada zaostaje pet bodova.

Prvenstvo se nastavlja idućeg vikenda – Sutjeska gostuje Arsenalu, Dečić ide na noge Petrovcu, dok će Budućnost dočekati Rudar.

DEČIĆ – BUDUĆNOST 1:1