Barani promašili trojku za pobjedu: Mornar izgubio od Breše

Piše: Vladan 343 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara poraženi su na gostovanju Breši 77:75, u osmom kolu Evrokupa.

Na 28 sekundi do kraja, Ajzea Vajthed je položio loptu u koš i izjednačio. Američki plejmejker je uzeo loptu i u posljednjem napadu, pokušao da donese pobjedu Mornaru protiv Breše, na isti način kao što je uradio protiv Budućnost Volija, ali je promašio…

Italijani su drugom pobjedom sačuvali teoretsku šansu da se domognu Top 16 faze Evrokupa.

Možda i ključni meč igraće u petak protiv Budućnost Volija, kada će pokušati da trećim trijumfom dostigne oba crnogorska kluba, ali i njemački Ulm.

Drugo poluvrijeme u „Palaleonesi” bilo je prepuno preokreta. Italijani su poveli 47:38, ali je tada Mornar zaigrao odlično i poveo 56:51.

U finišu 3. i početkom posljednje četvrtine, Breša je dala 10 vezanih poena i povela 61:56, da bi Vajthed donio posljednje vođstvo timu Mihaila Pavićevića na četiri minuta i 45 sekundi do kraja (66:65).

Domači su otišli na plus pet, Mornar se vratio, ali nije mogao da trijumfuje, pa mu polako izmiču šanse da se domogne mjesta među najboljih 16.

Do kraja dočekuje Metropoliten i gostuje Budućnosti, a samo dvije pobjede mu garantuju jedno od prva četiri mjesta u grupi B.

U redovima crnogorskog predstavnika najefikasniji je bio Džejkob Pulen sa 20 poena, Vajthed je dao 14, a Keni Gejbrijel 13.