Atletičar Darko Pešić osvojio 14. mjesto na EP za mlađe seniore

sport
Piše: sport 910 pregleda Dodaj komentar

atletika-Pesic-1Crnogorski atletičar Darko Pešić osvojio je 14. mjesto na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u finskom Tampereu sa novim rekordom Crne Gore u desetoboju.

On je u konkurenciji 28 atletičara nakon deset atletskih disciplina osvojio 7.522 boda, što je za 31 bod bolji rezultat od njegovog ličnog i crnogorskog rekorda. Zlatnu medalju osvojio je Njemac Kai Kazmirek sa 8.366 bodova.

Pešić je na 100 metara imao rezultat 11,62 sekunde, u dalj je skočio 6,91 metar, kuglu je bacio 14,20 metara, preskočio je ljestvicu na 195 centimetara, dok je na 400 metara istrčao lični rekord – 51 sekundu i 41 stotinku.

Na 110 metara sa preponama ostvario je rezultat 14,87 sekundi, disk je bacio 44,26 metara, u skoku s motkom izjednačio je svoj i crnogorski rekord kod seniora sa četiri metra i 30 centimetara.

Koplje je bacio 54,85 metara, dok je trku na hiljadu i po metara završio za četiri minuta, 29 sekundi i 87 stotinki i postavio lični rekord u toj disciplini. Drugi crnogorski predstavnik Danijel Furtula sjutra će nastupiti u finalu u bacanju diska. Furtula je bio šesti u kvalifikacijama. Početak takmičenja zaakazano je za 19 sati i 35 minuta.