Andora izbacila Budućnost iz Eurokupa

Piše: Ognjen 349 pregleda Dodaj komentar
Foto - Bàsquet Club Andorra

Košarkaši Budućnosti Voli eliminisani su iz Evrokupa, pošto su večeras u osmini finala izgubili na gostovanju Andori 74:64.

“Plavi” su podbacili kada se meč lomio – poslije trojke Denisa Silija za 61:60 naš tim je u narednih šest minuta ostao bez postignutog poena.

Domaći su u tom intervalu napravili seriju 10:0, što je bio nedostižan zaostatak za crnogorskog prvaka u posljednjih 60 sekundi utakmice.

Budućnost sada može u potpunosti da se okrene obavezama u ABA ligi i dvoboju protiv FMP-a na startu doigravanja.

Na krilima Marka Jagodića Kuridže, strijelca 11 poena, crnogorski prvak je uvodnu dionicu dobio sa 26:23.

Održavali su Podgoričani malu prednost i na odmor otišli sa +4 (39:35), a onda je Andora proigrala u nastavku.

Domaći su treću četvrtinu dobili sa 23:12, napravili preokret i stavili “plave” u situaciju da jure zaostatak.

Uspjeli su izabranici Aleksandra Džikića da se približe i okrenu rezultatat zahvaljujući Siliju, ali za slavlje u Španiji bilo je potrebno puno više od individualno kvalitetne partije američkog beka.

Sili je meč završio sa 25 poena, Jagodić Kuridža je ostao na 11 iz prve četvrtine, a jednako efikasan bio je i Petar Popović. Džastin Kobs odigrao je katastrofalan meč i ostao je na nuli…