„Ajkule” uz oscilacije lako savladale Gruziju

Piše: Ognjen 203 pregleda Dodaj komentar

Da nisu prespavali kraj 2. i početak 3. četvrtine, utisak o igri vaterpolista Crne Gore bi bio sjajan.

I ovako, ipak, ima dosta razloga za zadovoljstvo – „ajkule” su na startu Evropskog prvenstva u Splitu savladale Gruziju 14:11 i na mahove pokazale da bi napad, u kojem su se mučile na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti i Superfinalu Svjetske lige u Strazburu, mogao da im bude veliko oružje.

Tim Vladimira Gojkovića je od početka rešetao mrežu Iraklija Razmadzea, pa je na isteku 14. minuta poveo 9:4.

Tada je stao, što je legija stranaca u selekciji Dejana Stanojevića iskoristila da priđe na 9:8, a centar Fabio Baraldi je čak i pogodio prečku i umalo donio izjednačenje.

To kao da je probudilo Crnu Goru, koja je za 139 sekundi dala četiri gola, opet otišla na rekordnih plus pet i rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji je bio Kanstantin Averka sa četiri gola, po dva su dali kapiten Marko Petković, Aleksa Ukropina i centri Miroslav Perković i Vladan Spaić, a po jedan Dušan Matković i Bogdan Đurđić.

Crna Gora sljedeći meč u srijedu od 14 časova igra protiv autsajdera grupe A, Slovačke, a u petak od 19 će se za 1. mjesto boriti sa Italijom.