“Ajkule” uz dosta muke do pobjede nad Francuskom

Piše: Ognjen 221 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti iz minusa su ušli u ozbiljnu borbu sa Francuskom, a na kraju ostvarili pobjedu u četvrtfinalu završnog turnira evropskog dijela kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Pred domaćim navijačima su slavili 11:10, iako su u drugoj četvrtini gubili 5:2.

“Ajkule” su povele 2:1, a zatim ušle u probleme, u obje faze.

Gosti su iz prilično otvorenih pozicija pogađali, posebno Mazruki i Kruzija, a na drugoj strani realizacija je bila sporna, pa su “trikolori” serijom 4:0 preokrenuli i zabrinuli.

Crnu Goru je do poluvremena vukao Ukropina sa dva gola, pa je anulirana prednost rivala (5:5).

U drugom dijelu, druga priča.

Francuska je još jednom povela 6:5, da bi Gojkovićev tim serijom 3:0 stigao do 10:7 i preuzeo kontgrolu.

Kada je Spaić pogodio za 11:8 dva minuta prije kraja izgledalo je da “ajkule” mirno idu u polufinale.

Nije, međutim, bilo lako, Francuzi su sa dva uzastopna gola prišli na gol zaostatka, ali u posljednjih 48 sekundi, ipak, nije bilo velikog preokreta.

Crnu Goru u petak od 19 sati čeka polufinale sa Italijom.

Pobjednik meča izboriće plasman na Superfinale Svjetske lige, u julu u Strazburu, poraženi će imati još jednu šansu i to u subotnjoj borbi za treću poziciju.

Francuska – Crna Gora 10:11 (4:2, 1:3, 2:4, 3:2)

Podgorica – Bazen SC “Morača”. Gledalaca: 650. Sudije: Raković (Srbija), Berišvili (Gruzija). Igrač više: Francuska 12 (5), Crna Gora 11 (3). Peterci: Crna Gora 1 (1).

Francuska: Fontani, Sodadje, Kruzija 2, Bue, Kas, Vernu 1, Marion-Vernu 1, Olivon, Marzuki 6, Kanone, De Nardi, Pio, Komet.

Crna Gora: Lazović, Mršić 1, Mačić, V. Radović, Čučković 1, Popadić 1, Ukropina 2, Đurđić 1, Perković 1, Spaić 1, Matković, Petković 3, Tešanović (13 odbrana.