“Ajkule” slavile protiv Australije

Piše: Reprezentacija.me 412 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Australiju 15:11 (3:5, 4:2, 6:0, 2:4) u prijateljskom meču u Kotoru.

Naši momci odigrali su sjajno od početka druge četvrtine i to nakon što su gosti vodili 6:3. Serijom 4:0 najavili su preokret, a snažan tempo, uz siguran napad, donio im je na kraju treće dionice višak od šest golova.

Posljednjih osam minuta igrači selektora Vladimira Gojkovića odigrali su mirnije, što su Australijanci iskoristili i sa četiri gola (primili dva) ublažili poraz.

Četiri gola postigao je Konstantin Averka, tri puta je pogodio Danilo Radović, dva Vuk Drašković, a u strijelce su se upisali Dušan Banićević, Martin Gardašević, Miroslav Perković, Savo Ćetković, Andrija Korać i Vuk Drašković.

Zanimljivo da su gosti u prvoj četvrtini šutirali tri od tri sa igračem više, a do kraja iz devet pokušaja pogodili su dva puta.

Naš tim priprema se za start Svjeskog kupa 8. marta u Podgorici, a za ovu sedmicu selektor Gojković nije mogao da računa na nekoliko reprezentativaca.

IZVOR: Pobjeda