“Ajkule” sa sto života – Crna Gora ide u Tokio!

Piše: Ognjen 1.1k pregleda Dodaj komentar
(Photo by Marcel ter Bals/Orange Pictures)

Crnogorski vaterpolisti nastupiće na Olimpijskim igrama u Tokiju ove godine!

“Ajkule” su u dramatičnom polufinalu kvalifikacionog turnira u Roterdamu, nakon boljeg izvođenja peteraca, pobijedile Hrvatsku rezultatom 14:12.

Drhtali smo do zadnjeg momenta regularnog dijela, ali ovi momci su nas obradovali po ko zna koji put…

I što bi kolega Živaljević sa RTCG-a rekao, ovo su momčine, ovo je primjer zajedništva, nisu to samo veliki sportisti već i ljudi.

I stvarno je tako.

Nakon 32 minuta velike borbe, izabranici Vladimira Gojkovića su bolje šutirali peterce i na osnovu svega dosad prikazanog zaslužile da po četvrti put uzastopno izvade vizu za najznačajniju sportsku smotru.

Crna Gora će sjutra u finalu, u meču za njih bez rezultatskog značaja, odmjeriti snage sa boljim iz večerašnjeg dvoboja Grčke i Rusije.

Taj meč neće biti od značaja ni za drugog finalistu.

Na polovini uzbudljivog susreta sa “barakudama” rezultat je bio poravnat (5:5), a onda je naš nacionalni tim stekao dva gola prednosti.

Hrvatska se vrlo brzo vratila u igru, potom preokrenula i bila bliža plasmanu u Tokio. Međutim, sjajni Perković je pola minuta prije kraja, u situaciji sa igračem više, bio siguran i “ajkulama” omogućio peterce.

Penal drama na kraju se osmjehnula izabranicima Vlada Gojkovića a precizni su bili Ivović, Vidović, Petković i kapiten Brguljan.

U regularnom dijelu po dva pogotka dali su Aleksa Ukropina, Stefan Vidović i Vlado Popadić, a po jedan Marko Petković, Aleksandar Ivović, Miroslav Perković i Vladan Spaić.