Ajkule poražene od Grka, još jedna šansa za SP

Piše: Ognjen 303 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti su poraženi u pretposljednoj utakmici na Evropskom prvenstvu, time su i propustili prvu šansu da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo u Fukuoki naredne godine.

Bolja od “ajkula” je bila Grčka 14:12, a veći dio meča je bio gotovo identičan svakom od prethodnih pet koliko je odigrala naša selekcija u Splitu.

Vodila je Crna Gora 5:3 u drugoj četvrtini, imala je i veliki zicer Vlada Popadića za 6:3, a onda je u drugoj četvrtini primila čak šest golova i ušla u minus – odjednom došla u situaciju da juri objektivno boljeg protivnika.

Heleni su se u drugom poluvremenu razigrali u napadu, pa je Petar Tešanović – koji je u prvom dijelu imao čak 12 odbrana, među kojima i peterac – kasnije zaustavio samo dva šuta.

Marko Petković je bio trostruki strijelac u našem timu, po dva gola su postigli Konstantin Averka, Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jedan Marko Mršić, Aleksa Ukropina i Vladan Spaić.

Crna Gora sada čeka rasplet duela Gruzije i Francuske koji počinje u 15.30.

Poraženi će biti protivnik u subotu od 15.30 časova u presudnom susretu za plasman na prvenstvo svijeta.