“Ajkule” pobijedile Rumuniju, igraće za peto mjesto sa Grčkom

Piše: Vladan 400 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti su prije 13 godina u Zagrebu bili petoplasirani na Evropskom prvenstvu.

Na istom mjestu sada imaju šansu da ponove taj rezultat – za petu poziciju im je potrebno da u utorak od 18.30 savladaju Grčku u posljednjoj utakmici na EP.

“Ajkule” su večeras rutinski opravdale ulogu favorita u duelu sa Rumunijom (18:11) iako početak utakmice nije obećavao, jer je naša selekcija poslije samo dva i po minuta gubila 3:0.

Nedostatak agresivnosti u napadu i odbrani donio je veliki minus na samom startu, ali nije puno trebalo izabranicima Vladimira Gojkovića da preokrenu stvari i dođu do ubjedljivog trijumfa.

Već do finiša prve četvrtine je Crna Gora preokrenula na 4:3, a posljednji put su Rumuni bili u igri početkom druge kada je Vlad Đorđesku izjednačio na 4:4.

Potom je bilo i plus četiri, a u drugom poluvremenu je bilo samo pitanje koliko će puta naša selekcija da zatrese mrežu Marijuša Cika koji je imao 10 odbrana.

Crna Gora je ovom pobjedom riješila bitno pitanje za Svjetsko prvenstvo u Dohi, jer se sada zna da ide u grupu C u kojoj su odranije Srbija, Sjedinjene Američke Države i Japan.

Prvoplasirani timovi iz četiri grupe će se direktno plasirati u četvrtfinale, drugoplasirane i trećeplasirane idu u razigravanje za odlazak među osam najboljih.

Crna Gora je posljednji put sa Grcima na najvećim takmičenjima igrala ljetos na SP u Fukuoki – poslije velike drame je poražena u četvrtfinalu, Heleni su kasnije na peterce izgubili finale protiv Mađarske.

CRNA GORA – RUMUNIJA 18:11 (4:3, 5:3, 4:2, 5:3)

Crna Gora: Lazović, Brguljan, Perković 3, Averka 2, Mačić 1, Popadić 2, Vidović 2, Đ. Radović 4, Mršić, Vujović, Matković 2, V. Radović 2, Tešanović (osam odbrana).

Rumunija: Cik (10 odbrana), Belenješi, Lutesku, Fulea 2, Antipa, Prioteasa 2, Bota, Neamcu, Kolodrovski 2, Đorđesku 3, Judean, Vančik 2, Dragušin.