Ajkule odlično parirale Mađarskoj, ali loš igrač više odveo u poraz

Piše: Ognjen 386 pregleda Dodaj komentar

Naša vaterpolo reprezentacija poražena je od Mađarske 12:8 u prvom kolu A grupe Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

“Ajkule” su pružile dobar otpor, ali odbranu nijesu krunisale dobrom realizacijom napada.

Nakon 14 minuta potpunog egala i vođstva od 4:3, uslijedio je dugačak post u napadu, koju je Mađarska iskoristila da serijom 6:0 dođe do visoke prednosti od 9:4.

Naš sastav je vezao tri gola za 9:7, imao četiri napada da se u posljednjoj četvrtini primakne na samo gol zaostatka.

Nijesmo iskoristili i tu je sve riješeno.

Razlog poraza možemo tražiti u lošoj realizaciji sa igračem više. Od prvih pet pokušaja dali smo tri gola, a onda do kraja imali realizaciju 1 od 9!

U crnogorskoj selekciji istakao se kapiten Marko Petković sa četiri, dok su po gol postigli Dušan Banićević, Vasilije Radović, Konstantin Averka, Marko Mršić.