,,Ajkule“ bolje od Francuske pred put u Japan

Piše: Reprezentacija.me 456 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore imala je uspješnu generalnu probu pred odlazak u Japan na završne pripreme za Svjetsko prvenstvo u Fukuoki (16-29. jul).

,,Ajkule“ su drugi put u četiri dana savladale Francusku u Herceg Novom – nakon 12:8 u utorak, večeras je bilo 15:13 za selekciju Vladimira Gojkovića.

Crna Gora je juče na Škveru poražena od Hrvatske (13:9).

Naša reprezentacija je gubila od ,,trikolora“ pogocima Buea (prvi iz peterca), isti igrač je vratio vođstvo gostima nakon golova Perkovića i Ukropine, ali je domaćin preokrenuo do kraja prve četvrtine – strijelci su bili Drašković i Vujović.

Francuzi nakon toga nijesu više dolazili do prednosti, a Crna Gora je dva razlike prvi put stekla početkom treće četvrtine preko Draškovića (8:6) – bio je peti gol ,,ajkula“ s igračem više iz isto toliko pokušaja.

IZVOR: Pobjeda