ACB: Veći otpor Valensije, ali Real poveo 2-0 u polufinalu

Piše: Vladan 785 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Reala savladali su Valensiju i u drugom meču u okviru polufinalne serije španskog prvenstva sa 79:66 i na korak su do plasmana u finale.

U odnosu na prvu utakmicu, Valensija je pružila veći otpor, ali su izabranici Pabla Lasa na kraju došli do pobjede.

Valensija je bolje počela meč i do kraja prve dionice uspjela da se odvoji na plus osam. Nastavili su da povećavaju i došli do 13 poena prednosti, ali Real je od tada krenuo mnogo bolje u napadu. Naš centar Dubljević 11 od 12 poena ubacio je u prvom poluvremenu.

U trećoj četvrtini Madriđani su prelomili utakmicu kada su došli do dvocifrene razlike.

Serhio Ljulj predvodio je “kraljevski klub” sa 13 poena.

Polufinalna serija se nastavlja u Valensiji, a plasman u finale izboriće ekipa koja prva stigne do tri trijumfa. Utakmica je na programu u ponedeljak od 21 čas.